Nowa Para Diecezjalna DK

Miło nam poinformować, że decyzją księdza Biskupa Ordynariusza została mianowana nowa para diecezjalna Domowego Kościoła Ruchu Światło-Życie: Państwo Halina i Krzysztof Olchawowie z Laskowej.

 Oto co napisali o sobie: 

„Jesteśmy małżeństwem od 28 lat. Tak pięknie się składa, że w tym roku oboje obchodzimy swoje 50 urodziny. Pan Bóg obdarzył nas sześciorgiem dzieci. Niestety dwoje z nich zmarło jeszcze przed narodzeniem. Pozostałe nasze pociechy to córka i trzech synów. Najstarszy Hubert, kończy w tym roku 27 lat, w maju zawarł związek małżeński. Konrad ma 23 lata, Klaudia 21, a najmłodszy Karol, ukończy 13 lat. Oboje z żoną od 24 lat prowadzimy wspólnie firmę zajmującą się hurtową sprzedażą obuwia.

Dzięki Bożej Opatrzności 12 lat temu, w 2009r., wstąpiliśmy do Kręgów Domowego Kościoła. W Ruchu Światło-Życie zobaczyliśmy wielką szansę rozwoju duchowego i małżeńskiego. Byliśmy w takim okresie naszego życia, że potrzebowaliśmy umocnienia naszej wiary i jasnych drogowskazów. Po trzech latach bycia w Kręgach Rodzin DK, pojechaliśmy na nasze pierwsze rekolekcje formacyjne w Wiśle, był to ORAR I stopnia. Kilka miesięcy później uczestniczyliśmy w ORAR II stopnia i w tym samym roku przeżyliśmy oazę I stopnia w Rościnnie. W kolejnym roku z wielką radością wyjechaliśmy na oazę II stopnia do Smolan. Ten krótki intensywny okres wyjazdów na rekolekcje sprawił, że lepiej zrozumieliśmy i poznaliśmy Ruch Światło-Życie. Był to czas, który bardzo nam pomógł zbliżyć się do Pana Boga i wzajemnie do siebie w małżeństwie i rodzinie. Wniósł wiele radości w nasze życie. Poznaliśmy w tym okresie wielu wspaniałych ludzi. Zrozumieliśmy, że uczestnictwo w rekolekcjach i oazach jest dla nas bardzo ważne. Pozwoliło nam zobaczyć nasze życie z innej perspektywy i zrozumieć, kto jest w nim najważniejszy, komu mamy zaufać. W 2016 r. uczestniczyliśmy w oaza III stopnia w Krakowie. W tym samym roku zostaliśmy wybrani na parę rejonową w rejonie Limanowa. Był to 25 jubileuszowy rok powstania DK w Limanowej. Przez 3 lata pełniliśmy tę posługę.

Na początku naszej drogi w DK w 2011r. uczestniczyliśmy w rekolekcjach ewangelizacyjnych, gdzie przyjęliśmy Jezusa Chrystusa za naszego Pana i Zbawiciela. Był to przełomowy rok w naszym życiu, który zapoczątkował w nim duże zmiany. W czasie tych rekolekcji pierwszy raz usłyszeliśmy o Krucjacie Wyzwolenia Człowieka, do której przystąpiliśmy na okres jednego roku, a potem przez kilka lat przedłużaliśmy w niej nasz udział. W 2014 i 2016r. kolejno mąż i żona przystąpiliśmy do KWC jako członkowie i do dziś w niej jesteśmy. Trwanie w Krucjacie Wyzwolenia Człowieka przynosi nam piękne owoce.

Od początku naszej przynależności do Kręgów rodzin DK uczestniczyliśmy również w innych rekolekcjach. Było to Triduum Paschalne w formie rekolekcji, „Sesja o pilotowaniu kręgów”, rekolekcje dla par rejonowych, ORDR II, oraz rekolekcje tematyczne np.: „Miłość małżeńska może być piękna”, kursy Szkoły Nowej Ewangelizacji i inne. Pilotowaliśmy 2 kręgi, organizowaliśmy rekolekcje ORAR I i II stopnia w Ciężkowicach. Obecnie należymy do nowo powstałego rejonu Pasierbiec, który powstał rok temu po podziale rejonu Limanowa. Nasz macierzysty krąg jest przy parafii w Laskowej i liczy sześć małżeństw.

Jesteśmy wdzięczni Panu Bogu za tę drogę, którą nas prowadzi i za wszystkich ludzi na niej spotkanych.” Halina i Krzysztof Olchawowie

Nominacja_2021_na_stronę.jpg

Temat pracy rocznej

Znak roku 2021 236
Słowo Zalozyciela
Slowo Moderatora Generalnego2015
Slowo Moderatora Diecezjalnego
logo synod blue 236
Logo fb EFEZ
Logo fb Stara Plebania

Odważny wiarą

Najbliższe wydarzenia

Szukaj

NASZE AKCJE

 
Operacja ANDRZEJ - logo
Modlitwa za rekolekcje
Modlitwa za kleryka

Duchowość

Podaruj nam 1%

O dziesięcinie

Prawda + Krzyż + Wyzwolenie

Świadectwo

Oazowe linki

oaza logo dk.oaza.pl kwc.oaza.pl Stowarzyszenie Diakonia inmk.org.pl ukchs.oaza.pl blachnicki.oaza.pl wruchu.oaza.pl radio.oaza.pl fundacja.oaza.pl wydawnictwo-oaza.pl odwaga.oaza.org.pl

GŁÓWNY SERWIS
RUCHU
ŚWIATŁO-ŻYCIE

GAŁĄŹ RODZINNA:

DOMOWY KOŚCIOŁ

KRUCJATA WYZWOLENIA CZŁOWIEKA
 

STOWARZYSZENIE

„DIAKONIA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE”

INSTYTUT NIEPOKALANEJ
MATKI KOŚCIOŁA
 

 UNIA KAPŁANÓW CHRYSTUSA SŁUGI

STRONA O ZAŁOŻYCIELU

 

„W RUCHU”


 

INTERNETOWE
RADIO FOS-ZOE


FUNDACJA

„ŚWIATŁO-ŻYCIE”


WYDAWNICTWO ŚWIATŁO-ŻYCIE

 

OŚRODEK

„ODWAGA”