ORAR II stopnia na Pasierbcu

W dniach 27 do 30 maj, w Pasierbcu odbyła się Oaza Rekolekcyjna Animatorów Rodzin (ORAR II). Prowadzącymi byli ks. Sylwester Brzeźny oraz M.J. Królikowie wraz z H.K. Olchawami.

Rozpoczęliśmy od Mszy Św. oraz zawiązania wspólnoty. Podczas kolejnych dni odbywały się konferencje, praca w grupach oraz dzielenie się spostrzeżeniami i opiniami dotyczącymi pracy Pary Animatorskiej. Organizatorzy wraz uczestnikami serdecznie dziękują ks. Bogdanowi Stelmachowi za życzliwość i gościnność, Diakonii Muzycznej (z Markiem na czele) oraz Diakonii Wychowawczej za opiekę nad dziećmi aby rodzice mogli w pełni uczestniczyć w Oazie.
Każdy na swój sposób przeżył ten wyjątkowy czas o czym świadczyły wypowiedzi podczas „godziny świadectw”, oto jedna z wielu refleksji uczestników: „Witajcie. Zacznę od tego że pragniemy aby nasze świadectwo było dowodem na to, że jeśli polecimy Panu nasze pragnienia i zamiary to pomimo napotkanych trudności z Bogiem możemy wszystko. Jesteśmy małżeństwem od 11 lat oraz rodzicami obecnie już trzech dziewczynek. Od 3 lat należymy do Kręgów Domowego Kościoła. W dniach 27-30 maja 2021r. braliśmy udział w ORAR II stopnia w Pasierbcu. Juz kilka razy dążyliśmy to tego aby wziąć udział w takich rekolekcjach ale... no właśnie zawsze pojawiało się jakieś ale. Tak też było i tym razem bo termin rekolekcji przypadał mi na dziewiąty miesiącu ciąży. Postanowiłam wiele się nad tym nie zastanawiać tylko wspólnie z mężem polecić Panu Bogu nasze uczestnictwo w rekolekcjach. I udało się. To nasze pierwsze rekolekcje w Domowym Kościele i już wiemy że na pewno nie ostatnie. Wiele się dowiedzieliśmy i jeszcze sporo przed nami. A jak to ładnie powiedział mój mąż na razie zalaliśmy fundament teraz trzeba zacząć wznosić mury. A ja cóż w ciągu tych czterech dni czułam się bardzo dobrze chyba najlepiej w całej ciąży. Wsparcie ze strony całej wspólnoty rekolekcyjnej to słowne jak i to modlitewne dawały dodatkowe siły do wytrwania. Zresztą nie tylko w czasie rekolekcji. Owoce tej modlitwy towarzyszyły mi aż do dnia rozwiązania. Jestem przekonana że spokój jaki towarzyszył mi w tym dniu oraz szczęśliwy i szybki przebieg porodu zawdzięczam modlitwie między innymi właśnie tych wszystkich wspaniałych ludzi, których mieliśmy okazję poznać w czasie rekolekcji. Bardzo Wam kochani za tą modlitwę dziękujemy. Nasza córeczka Alicja szczęśliwie przyszła na świat dwa tygodnie po rekolekcjach w święto Najświętszego Serca Pana Jezusa. Chwała Panu.”
 
Pasierbiec_3.1.jpg
Pasierbiec_2.1.jpg
Pasierbiec_4.1.jpg
 

Temat pracy rocznej

Znak roku 2021 236
Słowo Zalozyciela
Slowo Moderatora Generalnego2015
Slowo Moderatora Diecezjalnego
logo synod blue 236
Logo fb EFEZ
Logo fb Stara Plebania

Odważny wiarą

Najbliższe wydarzenia

Szukaj

NASZE AKCJE

 
Operacja ANDRZEJ - logo
Modlitwa za rekolekcje
Modlitwa za kleryka

Duchowość

Podaruj nam 1%

O dziesięcinie

Prawda + Krzyż + Wyzwolenie

Świadectwo

Oazowe linki

oaza logo dk.oaza.pl kwc.oaza.pl Stowarzyszenie Diakonia inmk.org.pl ukchs.oaza.pl blachnicki.oaza.pl wruchu.oaza.pl radio.oaza.pl fundacja.oaza.pl wydawnictwo-oaza.pl odwaga.oaza.org.pl

GŁÓWNY SERWIS
RUCHU
ŚWIATŁO-ŻYCIE

GAŁĄŹ RODZINNA:

DOMOWY KOŚCIOŁ

KRUCJATA WYZWOLENIA CZŁOWIEKA
 

STOWARZYSZENIE

„DIAKONIA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE”

INSTYTUT NIEPOKALANEJ
MATKI KOŚCIOŁA
 

 UNIA KAPŁANÓW CHRYSTUSA SŁUGI

STRONA O ZAŁOŻYCIELU

 

„W RUCHU”


 

INTERNETOWE
RADIO FOS-ZOE


FUNDACJA

„ŚWIATŁO-ŻYCIE”


WYDAWNICTWO ŚWIATŁO-ŻYCIE

 

OŚRODEK

„ODWAGA”