Czym jest Diakonia Ewangelizacji

W lipcu 2007 r. Biskup Tarnowski Wiktor Skworc mianował ks. Jana Mikulskiego Diecezjalnym Moderatorem Diakonii Ewangelizacji. Ks. Biskup pragnie, aby w każdej parafii Diecezji Tarnowskiej odbyły się w najbliższym czasie rekolekcje ewangelizacyjne. Mogą one się odbywać w ramach rekolekcji organizowanych w Adwencie oraz w okresie W. Postu. Mogą one być organizowane w innym czasie w ramach nabożeństw ewangelizacyjnych przez kolejne dni (może ich być cztery bądź sześć, w zależności od programu rekolekcji). Mogą to być wreszcie rekolekcje ewangelizacyjne organizowane w różnym czasie od piątku do niedzieli, z wykorzystaniem miejscowej szkoły bądź internatu.

Tego typu rekolekcje mają najbardziej intensywny charakter. Zajęcia rekolekcyjne trwają w piątek od g. 18.00 do 22.00, w sobotę przez cały dzień i w niedzielę od rana do godzin popołudniowych. Podczas tego typu rekolekcji przewidziana jest praca w małych grupach oraz posiłki w sobotę i w niedzielę. Z tego względu potrzebne są pomieszczenia szkolne. Najważniejszym ogniwem tego dzieła ewangelizacji jest odpowiednia diakonia, która przygotowuje rekolekcje najpierw na modlitwie, a potem podejmuje różne działania organizacyjne, aby wreszcie podczas rekolekcji posługiwać w różnych diakoniach: modlitwy, świadectwa, liturgicznej, muzycznej, ładu, słowa, deuterokatechummenatu i gospodarczej. Jak widać dzieło ewangelizacji potrzebuje wielu osób oddanych sprawie Bożej, dobrze przygotowanych przez przeżycie rekolekcji oazowych i gotowych do wytrwałej służby w dziele ewangelizacji.

Zapraszam do tworzenia zespołów ewangelizacyjnych w różnych rejonach naszej diecezji. Zapraszam do uczestnictwa w ewangelizacyjnych oazach modlitwy, które są organizowane w ciągu roku w Diecezjalnym Centrum Diakonii Ewangelizacji w Szczawnicy.
Zapraszam do kontaktu z Moderatorem Diecezjanym Diakonii Ewangelizacji, jak również do uczestnictwa w rekolekcjach specjalistycznych, organizowanych przez Centralną Diakonię Ewangelizacji. Przed nami wielkie i ważne zadanie. Bóg potrzebuje nas w dziele ewangelizacji.

Ks. Jan Mikulski
(Moderator DE w latach 2007-2014)

Aktualnych informacji nt. Diakonii Ewangelizacji udziela Moderator tej diakonii - ks. Wojciech Karpiel (tel.: 692 422 812; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

CENTRALNA DIAKONIA EWALGELIZACJI

KLIKNIJ

Centralna Diakonia Ewangelizacji

 

Temat pracy rocznej

Znak roku 2021 236
Słowo Zalozyciela
Slowo Moderatora Generalnego2015
Slowo Moderatora Diecezjalnego
logo synod blue 236
Logo fb Stara Plebania

Odważny wiarą

Najbliższe wydarzenia

Szukaj

NASZE AKCJE

 
Operacja ANDRZEJ - logo
Modlitwa za rekolekcje
Modlitwa za kleryka

Duchowość

Podaruj nam 1%

O dziesięcinie

Prawda + Krzyż + Wyzwolenie

Świadectwo

Oazowe linki

oaza logo dk.oaza.pl kwc.oaza.pl Stowarzyszenie Diakonia inmk.org.pl ukchs.oaza.pl blachnicki.oaza.pl wruchu.oaza.pl radio.oaza.pl fundacja.oaza.pl wydawnictwo-oaza.pl odwaga.oaza.org.pl

GŁÓWNY SERWIS
RUCHU
ŚWIATŁO-ŻYCIE

GAŁĄŹ RODZINNA:

DOMOWY KOŚCIOŁ

KRUCJATA WYZWOLENIA CZŁOWIEKA
 

STOWARZYSZENIE

„DIAKONIA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE”

INSTYTUT NIEPOKALANEJ
MATKI KOŚCIOŁA
 

 UNIA KAPŁANÓW CHRYSTUSA SŁUGI

STRONA O ZAŁOŻYCIELU

 

„W RUCHU”


 

INTERNETOWE
RADIO FOS-ZOE


FUNDACJA

„ŚWIATŁO-ŻYCIE”


WYDAWNICTWO ŚWIATŁO-ŻYCIE

 

OŚRODEK

„ODWAGA”