Dar wiary i posługi – czyli spotkanie DDFD

Spotkanie DFD

Kolejne spotkanie Diakoni Formacji Diakonii za nami. 20 kwietnia 2013, korzystając z zaproszenia państwa Beaty i Piotra Milówków, odpowiedzialnych za diakonię modlitwy, oraz gościnności sióstr ze zgromadzenia Najświętszego Serca Jezusa Sacré-Cour, przyjechaliśmy do Tarnowa.

Tu wspólnie z członkami i sympatykami pozostałych diakonii specjalistycznych Ruchu Światło-Życie naszej diecezji, uczestniczyliśmy w spotkaniu modlitewno-formacyjnym.

Po zawiązaniu wspólnoty, uwielbialiśmy Boga we wspólnej modlitwie, a następnie w Koronce prosiliśmy Go o miłosierdzie dla nas i całego świata.

Następnie przyszła pora na część formacyjną. Razem z naszą Diakonią Formacji Diakonii spotkały się Diakonia Miłosierdzia, Diakonia Komunikowania Społecznego i Diakonia Muzyczna.

Po małym rachunku sumienia z naszego zaangażowania w działania podejmowane przez nasze diakonie na różnych szczeblach, podzieliliśmy się tym, jak formujemy się w naszych diakoniach i poprzez nie. Jesteśmy świadomi tego, że wstąpienie do diakonii nie jest kresem naszej formacji i pracy nad sobą, ale otwiera przed nami nowe wymiary i możliwości posługi na rzecz całego Kościoła, za który jesteśmy w coraz większym stopniu odpowiedzialni.

W naszych rozmowach podkreślone zostało znaczenie współpracy i jedności międzydiakonijnej, razem przecież możemy osiągnąć dużo więcej, z resztą wszystkie nasze diakonie współtworzą jeden Ruch. Ks. Paweł Płatek przypomniał nam, że będąc już w konkretnych diakoniach specjalistycznych, nie możemy być obojętni na inicjatywy i potrzeby pozostałych z diakonii. Dowiedzieliśmy się jakie zadania chcą w najbliższym czasie podjąć nasze diakonie, oraz jakie owoce już przyniosła nasza posługa. Na koniec, poruszyliśmy temat tegorocznych oaz. Satysfakcji i radości płynącej z posługi animatorskiej nie można porównać z niczym innym, dlatego zadeklarowaliśmy się podjąć zadanie czynienia uczniów, także w trakcie wakacji.

Po części formacyjnej, podczas wspólnej agapy, wszystkie diakonie podzieliły się swoimi przemyśleniami i wnioskami wypracowanymi  w małych grupach.

Pomysł wspólnego spotkania formacyjno-modlitewnego został przez wszystkich bardzo entuzjastycznie przyjęty. Zwłaszcza, że pomogło nam ono poznać osoby włączające się w prace poszczególnych diakonii, a takie kontakty mogą zaowocować w przyszłości podejmowanymi wspólnie dziełami.

Na zakończenie, raz jeszcze zawierzyliśmy nasz Ruch Niepokalanej, Matce Kościoła poprzez wspólne odczytanie Aktu Konstytutywnego. I tak, z Bożym błogosławieństwem do dalszej posługi, wróciliśmy do naszych domów.

An. Krystian Stec
Diecezjalna Diakonia Formacji Diakonii

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Temat pracy rocznej

Znak roku 2021 236
Słowo Zalozyciela
Slowo Moderatora Generalnego2015
Slowo Moderatora Diecezjalnego
logo synod blue 236
Logo fb EFEZ
Logo fb Stara Plebania

Odważny wiarą

Najbliższe wydarzenia

Szukaj

NASZE AKCJE

 
Operacja ANDRZEJ - logo
Modlitwa za rekolekcje
Modlitwa za kleryka

Duchowość

Podaruj nam 1%

O dziesięcinie

Prawda + Krzyż + Wyzwolenie

Świadectwo

Oazowe linki

oaza logo dk.oaza.pl kwc.oaza.pl Stowarzyszenie Diakonia inmk.org.pl ukchs.oaza.pl blachnicki.oaza.pl wruchu.oaza.pl radio.oaza.pl fundacja.oaza.pl wydawnictwo-oaza.pl odwaga.oaza.org.pl

GŁÓWNY SERWIS
RUCHU
ŚWIATŁO-ŻYCIE

GAŁĄŹ RODZINNA:

DOMOWY KOŚCIOŁ

KRUCJATA WYZWOLENIA CZŁOWIEKA
 

STOWARZYSZENIE

„DIAKONIA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE”

INSTYTUT NIEPOKALANEJ
MATKI KOŚCIOŁA
 

 UNIA KAPŁANÓW CHRYSTUSA SŁUGI

STRONA O ZAŁOŻYCIELU

 

„W RUCHU”


 

INTERNETOWE
RADIO FOS-ZOE


FUNDACJA

„ŚWIATŁO-ŻYCIE”


WYDAWNICTWO ŚWIATŁO-ŻYCIE

 

OŚRODEK

„ODWAGA”