„Pilnujcie mi tych oaz!” Ruszają zapisy na Diecezjalną Szkołę Animatora 2020-2022!

Jest mi osobiście bliski ten styl życia […] Ja myślę, moi drodzy, że jest bardzo głęboka prawda w nazwie: OAZA. W jakimś znaczeniu życie jest jednak pustynią. Grozi nam pustynia. Powiem jeszcze inaczej: groziłaby nam pustynia, gdybyśmy nie tworzyli oaz.
/Kardynał Karol Wojtyła, Dzień Wspólnoty, Tylmanowa 16 VIII 1972 r./

Tymi słowami chcemy zaprosić wszystkich was, którzy w tym roku lub w poprzednich latach uczestniczyliście w Oazie Nowego Życia I stopnia do rozpoczęcia formacji animatorskiej w Diecezjalnej Szkole Animatora, która będzie odbywać się w Diecezjalnym Centrum Ruchu Światło-Życie EFEZ w Czchowie, ul. Ks. Franciszka Koleboka 3.

Poniżej podajemy kilka ważnych informacji. Wytrwajcie do końca, zapoznajcie się i przyślijcie zgłoszenie :)

INFORMACJE PODSTAWOWE:

 1. Każdy, kto chciałby wziąć udział w Szkole Animatora, zgłasza się najpierw przez wypełnienie i przysłanie do nas (do czwartku, 5 listopada 2020) krótkiego formularza → https://forms.gle/M1H2ZU7hiUJwL6yJ8
 2. Diecezjalna Szkoła Animatora odbywać się będzie w trybie 2-letnim. W ciągu każdego roku uczestnicy będą brać udział w 5 sesjach tematycznych tzw. Drogowskazach ku dojrzałości chrześcijańskiej. Obejmować będą one zajęcia z tematyki dotyczącej charyzmatu Światło-Życie, nauki Kościoła, metod pracy w grupach, tworzenia konspektów, przygotowywania różnych wydarzeń i rekolekcji oazowych. Każde spotkanie podzielone będzie na część teoretyczną i praktyczną, gdzie każdy będzie mógł sam poćwiczyć omawiany temat.
 3. W Diecezjalnej Szkole Animatora szczególny nacisk będzie kładziony na przeżywanie przez wspólnotę Eucharystii, Liturgii Godzin oraz Namiotu Spotkania. Chcemy, by ten czas był przede wszystkim spotkaniem z Jezusem, doświadczeniem Jego miłości i przyjęciem Jego planu wobec naszego życia. Będziemy Mu zawierzać ten czas i oddawać wszystko, co na Szkole Animatora będzie się dokonywało.
 4. Podstawowym warunkiem, aby być dobrym animatorem, jest osobista więź z Panem Bogiem. Dlatego każdy kandydat na animatora powinien dbać o życie w łasce uświęcającej, a jeśli ją traci przez słabość i grzech, jak najprędzej wracać do Chrystusa przez sakrament pokuty i pojednania. Dlatego zachęcamy, by na Szkołę Animatora przyjeżdżać w stanie łaski uświęcającej.
 5. Podczas trwania Szkoły Animatora będą odbywać się spotkania z ludźmi Ruchu, będziemy poznawać diakonie specjalistyczne, które pracują w naszej diecezji oraz brać udział w rożnych wydarzeniach oazowych, jak np. Kongregacja Odpowiedzialnych Ruchu Światło-Życie na Jasnej Górze (KO), Centralna Oaza Matka w Krościenku n. Dunajcem (COM) czy Diecezjalna Oaza Matka w Czchowie (DOM). Każdy uczestnik będzie mógł wybrać, w którym wydarzeniu chce wziąć udział.
 6. Szkoła Animatora jest częścią wspaniałej drogi osobistego życia z Panem Bogiem i prowadzenia do Niego (i z Nim! :) innych:)

INFORMACJE DODATKOWE:

 1. Pierwsza sesja odbędzie się w 6-8 listopada 2020. Rozpoczęcie w piątek o godz. 18.00 (przyjazd od 17.00), zakończenie w niedzielę obiadem ok. 13.00.
 2. Na sesję należy przywieźć wydrukowaną i wypełnioną Kartę zgłoszeniową – do pobrania TUTAJ – oraz deklarację zdrowia – do pobrania TUTAJ.
 3. Jeśli nie dasz rady być na pierwszej sesji, a chciał(a)byś uczestniczyć w Szkole Animatora – daj nam znać (mailem na: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub smsem na: 609 503 323 lub 603 605 883)
 4. Koszt udziału w jednej sesji wynosi 100 zł (dwa noclegi, pełne wyżywienie od piątkowej kolacji po niedzielny obiad).
 5. Na każdą sesję należy zabierać ze sobą m.in.:
  • „Kartę Animatora", którą uczestnik SA otrzyma na I sesji;
  • Podręcznik do formacji po I ONŻ, który zostanie rozdany na I sesji wraz z dokładnym omówienie formacji
  • zeszyt do zapisywania wykładów i konferencji;
  • śpiwór;
  • buty i ubranie na wycieczki w teren,
  • Pismo Święte i różaniec
  • dobry humor
  • garść chęci do formacji
 6. Ukończenie Szkoły Animatora potwierdzane jest specjalnym dyplomem.

NALEŻY PAMIĘTAĆ:

Animator to człowiek, który swoim życiem stara świadczyć o wierności Chrystusowi i Ewangelii, a udział w Szkole traktuje jako ważny element swojej formacji co oznacza, że już w czasie sesji wykazują się postawą współodpowiedzialności: jest otwarte, aktywny, z własnej inicjatywy podejmuje posługi, umie w odpowiedni sposób zwrócić uwagę, bez obaw zadaje pytania, chce być pewien tego, kim jest i do Kogo - i jaką drogą - ma prowadzić powierzonych jego opiece uczestników :)

PROGRAM KAŻDEJ SESJI ZAWIERAĆ BĘDZIE (mini-oaza):

• Modlitwę Liturgią Godzin
• Spotkanie w małej grupie z Animatorami
• Spotkanie z Diakonią
• Namiot Spotkania
• Eucharystię
• Blog wykładów
• Konferencje
• Warsztaty tematyczne
• Pogodne wieczory
• Modlitwy osobiste i wspólnotowe
• „Wyprawy Otartych Oczu”
• Zajęcia i ćwiczenia w grupach tematycznych
• Odpoczynek i czas dla brata i siostry

W RAZIE PYTAŃ:
Dzwoń, pisz – jesteśmy do Twojej dyspozycji :)

Moderator Diecezjalny Ks. Paweł Płatek
kom: 609 603 323
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Diakonia Formacji:

Ks. Krzysztof Dyrlik
kom: 514 607 036

Marta Wideł
kom: 603 605 883

Do zobaczenia!
Ks. Paweł Płatek
Moderator Diecezjalny Ruchu Światło-Życie

SA 2020 2022 700

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Temat pracy rocznej

Znak roku 2020 236
Słowo Zalozyciela
Slowo Moderatora Generalnego2015
Slowo Moderatora Diecezjalnego
logo synod blue 236
Logo fb EFEZ
Logo fb Stara Plebania

Odważny wiarą

Najbliższe wydarzenia

Szukaj

NASZE AKCJE

 
Operacja ANDRZEJ - logo
Modlitwa za rekolekcje
Modlitwa za kleryka

Duchowość

Podaruj nam 1%

O dziesięcinie

Prawda + Krzyż + Wyzwolenie

Świadectwo

Oazowe linki

oaza logo dk.oaza.pl kwc.oaza.pl Stowarzyszenie Diakonia inmk.org.pl ukchs.oaza.pl blachnicki.oaza.pl wruchu.oaza.pl radio.oaza.pl fundacja.oaza.pl wydawnictwo-oaza.pl odwaga.oaza.org.pl

GŁÓWNY SERWIS
RUCHU
ŚWIATŁO-ŻYCIE

GAŁĄŹ RODZINNA:

DOMOWY KOŚCIOŁ

KRUCJATA WYZWOLENIA CZŁOWIEKA
 

STOWARZYSZENIE

„DIAKONIA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE”

INSTYTUT NIEPOKALANEJ
MATKI KOŚCIOŁA
 

 UNIA KAPŁANÓW CHRYSTUSA SŁUGI

STRONA O ZAŁOŻYCIELU

 

„W RUCHU”


 

INTERNETOWE
RADIO FOS-ZOE


FUNDACJA

„ŚWIATŁO-ŻYCIE”


WYDAWNICTWO ŚWIATŁO-ŻYCIE

 

OŚRODEK

„ODWAGA”