Relacja ze spotkania Diakonii Miłosierdzia

Relacja ze spotkania Diakonii Miłosierdzia

"W parze z diakonią ewangelizacji i wyzwolenia musi iść Diakonia Miłosierdzia podejmująca różnego rodzaju zadania charytatywne, bez których żadna ewangelizacja nie może być wiarygodna i owocna"

ks. Franciszek Blachnicki

" Posługa Miłosierdzia i działania charytatywne uwiarygodniają ewangelizację i wzmacniają posługę wyzwolenia. pierwotny Kościół, opisany w Dziejach Apostolskich przez św. Łukasza, wiarygodność głoszonego w pierwotnym Kościele Kerygmatu o Jezusie Ukrzyżowanym i Zmartwychwstałym wzmacniał posługą miłosierdzia podejmowaną wobec ubogich. W tym celu wspólnota Kościoła pierwotnego ustanowiła diakonów, którzy podejmowali posługę miłosierdzia wobec ubogich. Troska Kościoła o ubogich była szczególnym sposobem ukazywania ludziom prawdy, ze Bóg jest miłością. Posługa miłosierdzia wobec ubogich była też realizacją słów Jezusa, który mówił, że "przyszedł ubogim głosić Dobrą Nowinę". Dlatego podjęcie Diakonii Miłosierdzia w Ruchu Światło - Życie jest bardzo ważnym i aktualnym zadaniem i szczególnie potrzebnym świadectwem dla naszych czasów".

ks. Adam Wodarczyk

W poniedziałek, 25.08.2014 r. w Paszynie odbyło się spotkanie Diakonii Miłosierdzia. Na spotkaniu podsumowaliśmy poprzedni oraz omówiliśmy plan naszej posługi na kolejny rok formacyjny. Kierowaliśmy się słowami ks. Franciszka Blachnickiego oraz ks. Adama Wodarczyka tłumaczącymi konieczność powstania Diakonii Miłosierdzia. Nie można skutecznie ewangelizować bez pełnienia czynów miłosierdzia. Nie można również rozpoczynać żadnej działalności licząc na jej owocność bez uprzedniej modlitwy. Dlatego też pragniemy od 1 września podjąć się dzieła modlitwy do Miłosierdzia Bożego. Codziennie jeden z członków diakonii przeznaczy swój czas na powierzenie Miłosiernemu Jezusowi wszelkich podejmowanych przez nas inicjatyw, o pokój na świecie, jak również za nawrócenie dusz oddalonych od Boga, szczególnie za zatwardziałych grzeszników odmawiając Koronkę i wybrane modlitwy do Miłosierdzia Bożego.

Dołączyliśmy również do tegorocznej edycji akcji "Pomoc mierzona kilometrami", której ideą jest wsparcie dzieci niepełnosprawnych ruchowo poprzez własną aktywność. Zainteresowani tą akcją mogą się z nami skontaktować w tej sprawie :)

Ustaliliśmy wstępne terminy naszych spotkań w nadchodzącym roku formacyjnym:

2.11. 2014 – godz. 14:00 w Paszynie
31.01. 2015 – godz. 12:00 w Paszynie
11.04. 2015 – godz. 10:00 pielgrzymka do Sanktuarium w Łagiewnikach
13.06. 2015 – godz. 12:00 w Paszynie

Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane naszą diakonią na spotkania.

Diakonia Miłosierdzia

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Temat pracy rocznej

Znak roku 2020 236
Słowo Zalozyciela
Slowo Moderatora Generalnego2015
Slowo Moderatora Diecezjalnego
logo synod blue 236
Logo fb EFEZ
Logo fb Stara Plebania

Piosenka Roku OŻK 2018

Najbliższe wydarzenia

Szukaj

NASZE AKCJE

Peregrynacja 3m 236
zbieramy nakretki
Operacja ANDRZEJ - logo
Modlitwa za rekolekcje
Modlitwa za kleryka

Duchowość

Podaruj nam 1%

O dziesięcinie

Ks. Dominik Chmielewski

Krzeptówki, 6 VI 2017

Oazowe linki

oaza logo dk.oaza.pl kwc.oaza.pl Stowarzyszenie Diakonia inmk.org.pl ukchs.oaza.pl blachnicki.oaza.pl wruchu.oaza.pl radio.oaza.pl fundacja.oaza.pl wydawnictwo-oaza.pl odwaga.oaza.org.pl

GŁÓWNY SERWIS
RUCHU
ŚWIATŁO-ŻYCIE

GAŁĄŹ RODZINNA:

DOMOWY KOŚCIOŁ

KRUCJATA WYZWOLENIA CZŁOWIEKA
 

STOWARZYSZENIE

„DIAKONIA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE”

INSTYTUT NIEPOKALANEJ
MATKI KOŚCIOŁA
 

 UNIA KAPŁANÓW CHRYSTUSA SŁUGI

STRONA O ZAŁOŻYCIELU

 

„W RUCHU”


 

INTERNETOWE
RADIO FOS-ZOE


FUNDACJA

„ŚWIATŁO-ŻYCIE”


WYDAWNICTWO ŚWIATŁO-ŻYCIE

 

OŚRODEK

„ODWAGA”