Relacja ze spotkania Diakonii Miłosierdzia

Relacja ze spotkania Diakonii Miłosierdzia

"Boże Miłosierdzie jest żywym głosem Boga, który ciągle mówi: "Ja ciebie znam i kocham. Możesz Mnie być pewnym i na Mnie liczyć. Zaufaj Mi". [...]Boże Miłosierdzie jest jak balsam na ranę; jest ukojeniem, odpocznieniem i uzdrowieniem"

ks. Marek Łuczka „Miłosierdzie - jak karetka dla umierającego"

W sobotę 13. 06. 2015 r. w domu rekolekcyjnym w Ciężkowicach odbyło się – ostatnie w tym roku formacyjnym – spotkanie Diakonii Miłosierdzia. Rozpoczęliśmy je modlitwą Koronką do Bożego Miłosierdzia, któremu powierzyliśmy wszystkie nasze działania. Następnie pochyliliśmy się nad artykułem ks. Marka Łuczaka „Miłosierdzie - jak karetka dla umierającego".

Rozmyślaliśmy o tym czym jest Boże Miłosierdzie, skupiliśmy się na osobie św. siostry Faustyny oraz dostrzegliśmy możliwość szerzenia kultu Bożego Miłosierdzie, szczególnie w kontekście zbliżającego się Roku Miłosierdzia i Światowych Dni Młodzieży. Kult Bożego Miłosierdzia oraz odprawianie Godziny Miłosierdzia szerzy się spontanicznie, nie potrzeba żadnego nakazu z góry. Bóg obdarza licznymi łaskami tych którzy w ten sposób oddają mu chwałę.

W dalszym etapie spotkania skupiliśmy się na działalności Diakonii, a w szczególności na „akcji nakrętkowej". W poniedziałek, 8 czerwca, odwiedziliśmy jedną ze szkół tarnowskich, aby podziękować za zaangażowanie się w tę akcję. Uświadomiło to nam, że bezinteresowna pomoc bliźniemu może uszczęśliwić również pomagającego. Mimo że taka bezinteresowność jest w dzisiejszym świecie nierozumiana, „nie opłaca się", to warto szerzyć tę ideę. I z tą myślą pragniemy przygotować się na czekające nas oazy wakacyjne i kolejny rok formacyjny.

Diakonia Miłosierdzia

Temat pracy rocznej

Znak roku 2020 236
Słowo Zalozyciela
Slowo Moderatora Generalnego2015
Slowo Moderatora Diecezjalnego
logo synod blue 236
Logo fb EFEZ
Logo fb Stara Plebania

Piosenka Roku OŻK 2018

Najbliższe wydarzenia

Szukaj

NASZE AKCJE

Peregrynacja 3m 236
zbieramy nakretki
Operacja ANDRZEJ - logo
Modlitwa za rekolekcje
Modlitwa za kleryka

Duchowość

Podaruj nam 1%

O dziesięcinie

Ks. Dominik Chmielewski

Krzeptówki, 6 VI 2017

Oazowe linki

oaza logo dk.oaza.pl kwc.oaza.pl Stowarzyszenie Diakonia inmk.org.pl ukchs.oaza.pl blachnicki.oaza.pl wruchu.oaza.pl radio.oaza.pl fundacja.oaza.pl wydawnictwo-oaza.pl odwaga.oaza.org.pl

GŁÓWNY SERWIS
RUCHU
ŚWIATŁO-ŻYCIE

GAŁĄŹ RODZINNA:

DOMOWY KOŚCIOŁ

KRUCJATA WYZWOLENIA CZŁOWIEKA
 

STOWARZYSZENIE

„DIAKONIA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE”

INSTYTUT NIEPOKALANEJ
MATKI KOŚCIOŁA
 

 UNIA KAPŁANÓW CHRYSTUSA SŁUGI

STRONA O ZAŁOŻYCIELU

 

„W RUCHU”


 

INTERNETOWE
RADIO FOS-ZOE


FUNDACJA

„ŚWIATŁO-ŻYCIE”


WYDAWNICTWO ŚWIATŁO-ŻYCIE

 

OŚRODEK

„ODWAGA”