Zbieramy nakrętki plastikowe

AKCJA NAKRĘTKOWA

Diakonia Miłosierdzia Ruchu Światło-Życie Diecezji Tarnowskiej prowadzi zbiórkę zakrętek, która ma na celu pozyskiwanie funduszy na leczenie i rehabilitację małych dzieci – szczególnie z naszej diecezji.

Zbieramy plastikowe zakrętki typu PET i HDPE z butelek po wodzie mineralnej, napojach, sokach, środkach czystości czy dezodorantach i ogólnie produktach chemicznych. Akcja przyniosła już kilkanaście ton zakrętek, a zdobyte w ten sposób środki przekazaliśmy na pokrycie kosztów rehabilitacji małych dzieci, m.in. Grzesia Kolaka, Oliviera Gumulaka, Anitki Brzęk, Oli Śledź oraz na pomoc w leczeniu i rehabilitacji kilkunastu dzieci niepełnosprawnych związanych ze Szkołą Podstawową nr 20 w Nowym Sączu.

Zbiórka zakrętek to prosta, ale bardzo owocna forma wolontariatu, którą łatwo można zaszczepić nie tylko wśród dzieci i młodzieży, ale w ogóle wśród wszystkich parafian. Praktyka pokazała, że zarówno młodzi, jak i starsi potrafią się zaangażować, a dzięki temu, że czują się potrzebni, mocniej wiążą się z parafią i chętniej podejmują w niej inne działania.

Zbiórkę zakrętek można zorganizować w prosty sposób – np. tak, jak uczyniły to parafie w Laskowej i Krynicy-Zdroju: ogłaszając zbiórkę pod kościołem w każdą pierwszą niedzielę miesiąca. Bardzo pięknie włączają się w tę akcję całe szkoły, zachęcone przez ks. proboszcza czy katechetów, jak to ma miejsce m.in. w Zaczarniu i Lubzinie, a także w Biadolinach. Nakrętki zbiera także Kuria Diecezjalna w Tarnowie:)

Wszystkim, którzy wspierają naszą akcję, z serca dziękujemy!

Zapraszamy innych do tego szlachetnego dzieła! Nie ma nakrętek niepotrzebnych:)

Odpowiedzialnym za prowadzenie tej akcji charytatywnej jest ks. Andrzej Basiaga, Moderator Diakonii Miłosierdzia Ruchu Światło-Życie (pracujący obecnie w parafii MBNP w Krynicy-Zdroju), który udziela wszelkich szczegółowych informacji (tel. kontaktowy: 506 134 871).

Po zebraniu nakrętek wystarczy powiadomić ks. Andrzeja lub Ewę Pychę-Tokarczyk (kom. 669 042 965), albo też nasze biuro w Kurii Diecezjalnej, aby umówić termin odbioru. Nakrętki można także osobiście dostarczyć do tegoż biura. W biurze można także otrzymać afisze promujące tę akcję.

Zapraszamy do włączenia się w to dzieło i już dziękujemy za pozytywną odpowiedź:)

Na ten cel można również składać ofiary pieniężne - służy temu specjalny rachunek:

DIAKONIA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE DIECEZJI TARNOWSKIEJ
ul. Legionów 30
33-100 Tarnów

Nr rachunku: 38 1240 5194 1111 0010 5910 7201

Tytułem: "Darowizna"

Nakretki-maly

Szukaj

Prawda + Krzyż + Wyzwolenie

Oazowe linki

oaza logo dk.oaza.pl kwc.oaza.pl Stowarzyszenie Diakonia inmk.org.pl ukchs.oaza.pl blachnicki.oaza.pl wruchu.oaza.pl radio.oaza.pl fundacja.oaza.pl wydawnictwo-oaza.pl odwaga.oaza.org.pl

GŁÓWNY SERWIS
RUCHU
ŚWIATŁO-ŻYCIE

GAŁĄŹ RODZINNA:

DOMOWY KOŚCIOŁ

KRUCJATA WYZWOLENIA CZŁOWIEKA
 

STOWARZYSZENIE

„DIAKONIA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE”

INSTYTUT NIEPOKALANEJ
MATKI KOŚCIOŁA
 

 UNIA KAPŁANÓW CHRYSTUSA SŁUGI

STRONA O ZAŁOŻYCIELU

 

„W RUCHU”


 

INTERNETOWE
RADIO FOS-ZOE


FUNDACJA

„ŚWIATŁO-ŻYCIE”


WYDAWNICTWO ŚWIATŁO-ŻYCIE

 

OŚRODEK

„ODWAGA”