Konferencja Biblia o finansach

Konferencja Biblia o finansach

W dniu 2013-10-12 w ośrodku MOST (Mościcki Ośrodek Szkoleniowo Terapeutyczny) przy Parafii NMP Królowej Polski w Tarnowie - Mościcach odbyła się konferencja CROWN pod tytułem „Biblia o finansach". W konferencji udział wzięło ponad 40 osób. Konferencję prowadzili wykładowcy Edukacji finansowej CROWN z Warszawy.

 Celem tego spotkania było uświadomienie uczestnikom, iż postępowanie zgodne z Biblią daje wolność i pokój. Te dwa słowa „wolność" i „pokój" są bardzo dobrze znane. Konferencja dała uczestnikom szersze spojrzenie na ich znaczenie podkreślając, jak ważna jest wolności w dziedzinie finansów. Dziś słowo „dług" zastępuje się innymi określeniami jak: pożyczka, zobowiązanie, kredyt itp. Nazwy te nie oddają tego samego, co słowo „dług". Będąc dłużnikiem nie jestem już człowiekiem wolnym. Dług w związku tym, iż zabiera nam wolność, jest czymś złym. Drugie ważne słowo to „pokój". Jeśli nie mam wolności, to i nie mam pokoju. Mając dług, nie mogę mieć pokoju przede wszystkim w sercu. Skutki braku pokoju mogą być najróżniejsze: od drobnych nie poukładanych emocji po tragedie osobiste, małżeńskie czy rodzinne.

Podczas konferencji CROWN trwającej jeden dzień starano się uczestnikom uświadomić właściwie te dwa słowa. Głównym źródłem mądrości, z którego możemy czerpać, by zmieniać naszą świadomość jest Biblia. Poprzez systematyczne studiowanie Pisma Świętego oraz wprowadzanie w życie słów w Nim zawartych powinniśmy znaleźć drogę do wolności i pokoju.

Artur Kraszewski, Domowy Kościół Tarnów

Uczestnicy w końcowych ankietach zgłaszali potrzebę kontynuowania spotkań w tej tematyce, by był czas na pytania i dyskusję. Jako organizatorzy chcemy wyjść naprzeciw tym oczekiwaniom i podjąć pracę w małych grupach dotyczącą planowania budżetu rodzinnego, oszczędzania, wydawania, dzielenia się. Wszystko po to, aby przyjrzeć się, czy rzeczywiście sposób, w jaki gospodarujemy pieniędzmi jest zgodny z Bożą wizją. Będziemy informować o kolejnych inicjatywach w tym zakresie i zapraszać do uczestnictwa.

Renata Gębala,

Odpowiedzialna za Diakonię Środków Materialnych Ruchu Światło-Życie Diecezji Tarnowskiej

 

Kilka myśli z ankiet uczestników:

Dziękuję za Waszą pracę. Wasza praca to jest kawał bardzo dobrej roboty. Mamy ciężkie czasy, a ludzie częściej poddają się zamiast szukać rozwiązań. Wasza praca jest bardzo potrzebna. Dajecie realną nadzieję. Dziękuję :)

Konferencja była dla mnie ogromna kopalnią wiedzy o Bogu. Bardzo się cieszę, że tak wykorzystałam sobotę.

Uświadomiłam sobie gdzie, w jakich działaniach popełniliśmy błędy.

Każda sesja była bardzo ciekawa i przydatna. Szczególnie cenne były przykłady z życia. Konferencje prowadzone z ogromnym spokojem i miłością.

Bardzo dobrze przygotowane konferencje. Treść konkretna i na temat. Ta konferencja to dla mnie rachunek sumienia.

Bardzo dobra konferencja – oczyszczająca myślenie. Dziękuję!

Wykład był wzorowo poprowadzony – przejrzysty.

Dziękuję za zaangażowanie prelegentów.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Temat pracy rocznej

Znak roku 2021 236
Słowo Zalozyciela
Slowo Moderatora Generalnego2015
Slowo Moderatora Diecezjalnego
logo synod blue 236
Logo fb EFEZ
Logo fb Stara Plebania

Odważny wiarą

Najbliższe wydarzenia

Szukaj

NASZE AKCJE

 
Operacja ANDRZEJ - logo
Modlitwa za rekolekcje
Modlitwa za kleryka

Duchowość

Podaruj nam 1%

O dziesięcinie

Prawda + Krzyż + Wyzwolenie

Świadectwo

Oazowe linki

oaza logo dk.oaza.pl kwc.oaza.pl Stowarzyszenie Diakonia inmk.org.pl ukchs.oaza.pl blachnicki.oaza.pl wruchu.oaza.pl radio.oaza.pl fundacja.oaza.pl wydawnictwo-oaza.pl odwaga.oaza.org.pl

GŁÓWNY SERWIS
RUCHU
ŚWIATŁO-ŻYCIE

GAŁĄŹ RODZINNA:

DOMOWY KOŚCIOŁ

KRUCJATA WYZWOLENIA CZŁOWIEKA
 

STOWARZYSZENIE

„DIAKONIA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE”

INSTYTUT NIEPOKALANEJ
MATKI KOŚCIOŁA
 

 UNIA KAPŁANÓW CHRYSTUSA SŁUGI

STRONA O ZAŁOŻYCIELU

 

„W RUCHU”


 

INTERNETOWE
RADIO FOS-ZOE


FUNDACJA

„ŚWIATŁO-ŻYCIE”


WYDAWNICTWO ŚWIATŁO-ŻYCIE

 

OŚRODEK

„ODWAGA”