„Mężczyzną i niewiastą stworzył ich”

„Mężczyzną i niewiastą stworzył ich”

W dniach 9-11 marca, w Szczawnicy odbyły się coroczne rekolekcje formacyjne dla członków i sympatyków Diakonii Życia Ruchu Światło-Życie Diec. Tarnowskiej .

 Tym razem podjęliśmy niezwykle piękny i ciekawy temat - „Mężczyzną i niewiastą stworzył ich”. Chcieliśmy odkryć dla siebie na nowo pojęcia „kobiecości”, „męskości” i „misji rodzicielskiej”, w kontekście Bożego zamysłu, wpatrzeni we wzór Maryji i Józefa. Konferencje prowadzone przez Marzenę i Macieja Petelów stały się dla nas okazją do przemyślenia i „przegadania z Jezusem”wielu spraw i niejednokrotnie zburzyły nasz „święty spokój” zmuszając nas do spojrzenia z innej perspektywy. Marzena i Maciej- sami będąc rodzicami wychowującymi piątkę dzieci, członkami i aktywnymi działaczami Stowarzyszenia "Diakonia Ruchu Światło-Życie", ewangelizatorami, działaczami pro-life, prowadzącymi  rekolekcje dla rodzin, warsztaty oraz konferencje dla małżonków i rodzców, szczodrze dzielili się swoimi doświadczeniami i świadectwem życia.

Szczególnie ucieszyła nas obecność na tych rekolekcjach wielu młodych, wielodzietnych (Tak! Możemy to śmiało powiedzieć :) małżeństw. To wspaniałe świadectwo, że mimo nachalnej propagandy i promowania „nowoczesnego” modelu rodziny, chrześcijańscy rodzice nie dają się zepchnąć na margines, ale chcą świadomie i z zaangażowaniem pogłębiać swoją wiedzę, umiejętności i szukać „bożych” inspiracji do tego, by jeszcze piękniej realizować swoją  kobiecość / męskość  i wypełniać swoją rodzicielską misję.

D.P. Rogusz

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Szukaj

Prawda + Krzyż + Wyzwolenie

Oazowe linki

oaza logo dk.oaza.pl kwc.oaza.pl Stowarzyszenie Diakonia inmk.org.pl ukchs.oaza.pl blachnicki.oaza.pl wruchu.oaza.pl radio.oaza.pl fundacja.oaza.pl wydawnictwo-oaza.pl odwaga.oaza.org.pl

GŁÓWNY SERWIS
RUCHU
ŚWIATŁO-ŻYCIE

GAŁĄŹ RODZINNA:

DOMOWY KOŚCIOŁ

KRUCJATA WYZWOLENIA CZŁOWIEKA
 

STOWARZYSZENIE

„DIAKONIA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE”

INSTYTUT NIEPOKALANEJ
MATKI KOŚCIOŁA
 

 UNIA KAPŁANÓW CHRYSTUSA SŁUGI

STRONA O ZAŁOŻYCIELU

 

„W RUCHU”


 

INTERNETOWE
RADIO FOS-ZOE


FUNDACJA

„ŚWIATŁO-ŻYCIE”


WYDAWNICTWO ŚWIATŁO-ŻYCIE

 

OŚRODEK

„ODWAGA”