„Mężczyzną i niewiastą stworzył ich”

„Mężczyzną i niewiastą stworzył ich”

W dniach 9-11 marca, w Szczawnicy odbyły się coroczne rekolekcje formacyjne dla członków i sympatyków Diakonii Życia Ruchu Światło-Życie Diec. Tarnowskiej .

 Tym razem podjęliśmy niezwykle piękny i ciekawy temat - „Mężczyzną i niewiastą stworzył ich”. Chcieliśmy odkryć dla siebie na nowo pojęcia „kobiecości”, „męskości” i „misji rodzicielskiej”, w kontekście Bożego zamysłu, wpatrzeni we wzór Maryji i Józefa. Konferencje prowadzone przez Marzenę i Macieja Petelów stały się dla nas okazją do przemyślenia i „przegadania z Jezusem”wielu spraw i niejednokrotnie zburzyły nasz „święty spokój” zmuszając nas do spojrzenia z innej perspektywy. Marzena i Maciej- sami będąc rodzicami wychowującymi piątkę dzieci, członkami i aktywnymi działaczami Stowarzyszenia "Diakonia Ruchu Światło-Życie", ewangelizatorami, działaczami pro-life, prowadzącymi  rekolekcje dla rodzin, warsztaty oraz konferencje dla małżonków i rodzców, szczodrze dzielili się swoimi doświadczeniami i świadectwem życia.

Szczególnie ucieszyła nas obecność na tych rekolekcjach wielu młodych, wielodzietnych (Tak! Możemy to śmiało powiedzieć :) małżeństw. To wspaniałe świadectwo, że mimo nachalnej propagandy i promowania „nowoczesnego” modelu rodziny, chrześcijańscy rodzice nie dają się zepchnąć na margines, ale chcą świadomie i z zaangażowaniem pogłębiać swoją wiedzę, umiejętności i szukać „bożych” inspiracji do tego, by jeszcze piękniej realizować swoją  kobiecość / męskość  i wypełniać swoją rodzicielską misję.

D.P. Rogusz

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Temat pracy rocznej

Znak roku 2020 236
Słowo Zalozyciela
Slowo Moderatora Generalnego2015
Slowo Moderatora Diecezjalnego
logo synod blue 236
Logo fb EFEZ
Logo fb Stara Plebania

Piosenka Roku OŻK 2018

Najbliższe wydarzenia

Szukaj

NASZE AKCJE

Peregrynacja 3m 236
zbieramy nakretki
Operacja ANDRZEJ - logo
Modlitwa za rekolekcje
Modlitwa za kleryka

Duchowość

Podaruj nam 1%

O dziesięcinie

Ks. Dominik Chmielewski

Krzeptówki, 6 VI 2017

Oazowe linki

oaza logo dk.oaza.pl kwc.oaza.pl Stowarzyszenie Diakonia inmk.org.pl ukchs.oaza.pl blachnicki.oaza.pl wruchu.oaza.pl radio.oaza.pl fundacja.oaza.pl wydawnictwo-oaza.pl odwaga.oaza.org.pl

GŁÓWNY SERWIS
RUCHU
ŚWIATŁO-ŻYCIE

GAŁĄŹ RODZINNA:

DOMOWY KOŚCIOŁ

KRUCJATA WYZWOLENIA CZŁOWIEKA
 

STOWARZYSZENIE

„DIAKONIA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE”

INSTYTUT NIEPOKALANEJ
MATKI KOŚCIOŁA
 

 UNIA KAPŁANÓW CHRYSTUSA SŁUGI

STRONA O ZAŁOŻYCIELU

 

„W RUCHU”


 

INTERNETOWE
RADIO FOS-ZOE


FUNDACJA

„ŚWIATŁO-ŻYCIE”


WYDAWNICTWO ŚWIATŁO-ŻYCIE

 

OŚRODEK

„ODWAGA”