Spotkanie modlitewno-formacyjne diakonii diecezjalnych

Spotkanie modlitewno-formacyjne

Na prośbę Diecezjalnej Diakonii Modlitwy do klasztoru sióstr Sacre-Coeur w Tarnowie przyjechali moderatorzy i członkowie Diakonii Ruchu Światło-Życie z terenu diecezji tarnowskiej.

20 kwietnia 2013 rozpoczęliśmy nasze spotkanie modlitewno-formacyjne. Zawiązaniu wspólnoty towarzyszyła chęć wzajemnego poznania, zobaczenie kto w jakiej diakonii posługuje i za co odpowiada. Radowaliśmy się obecnością moderatora diecezjalnego księdza Pawła Płatka oraz członków Diakonii Ewangelizacji, Diakonii Życia, Diakonii Formacji Diakonii, Diakonii Deuterokatechumenatu, Diakonii Domowego Kościoła, Diakonii Miłosierdzia, Diakonii Komunikowania Społecznego, Diakonii Modlitwy. Modlitewną łączność z nami deklarowała Para Diecezjalna Domowego Kościoła pielgrzymująca do Ziemi Świętej oraz odpowiedzialni za Diakonię Wyzwolenia, Diakonię Środków Materialnych i Diakonię Formacji Diakonii.

W modlitewnej części naszego spotkania prosiliśmy Ducha Świętego o dary potrzebne dla naszych diakonii, o rozeznanie kierunków działania, podjęcie wspólnych inicjatyw i wierne trwanie w charyzmacie naszego Ruchu. Jednym z podstawowych charyzmatów jest jedność. Ten charyzmat uwidocznił się w naszej modlitwie uwielbienia. Wszystkie intencje diakonii zebraliśmy i przedstawiliśmy Bogu przez Jezusa w Koronce do Miłosierdzia Bożego wieńcząc ją odmówionym aktem oddania Ruchu Światło-Życie diecezji tarnowskiej Miłosierdziu Bożemu w 10 rocznicę jego proklamacji.
Przedstawiając najpierw Bogu nasze sprawy zebraliśmy się w grupach diakonijnych, aby rozważyć w obecności Jezusa jakie wezwania kieruje Duch Święty do nas. Zobaczyliśmy problemy z jakimi borykają się nasze diakonie, oceniliśmy ich wagę i znaczenie oraz przyjęliśmy propozycje do realizacji.
Po zakończeniu pracy w grupach diakonijnych usiedliśmy do wspólnej agapy. W jej czasie dzieliliśmy się naszymi wnioskami, radościami i troskami, spojrzeniami w przyszłość naszego działania, wyrażaliśmy wolę częstszego, wspólnego spotkania diakonii.
Całość spotkania zwieńczyliśmy odmówieniem Aktu Konstytutywnego Ruchu oddając go w opiekę Maryi, Niepokalanej Matki Kościoła.
To pierwsza nasze wspólne spotkanie modlitewno-formacyjne na pewno nie będzie ostatnim, gdyż wyraziliśmy wolę uczestniczenia od następnego roku formacyjnego w Dniach Wspólnoty Animatorów i Diakonii, które odbywać się będą według kalendarza formacyjnego. O terminie i miejscu będziemy na bieżąco informować.

 

Radujmy się darem spotkania.
Niech Pan nas prowadzi i strzeże!

 

Beata i Piotr Milówkowie
odpowiedzialni za Diecezjalną Diakonię Modlitwy

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Temat pracy rocznej

Znak roku 2020 236
Słowo Zalozyciela
Slowo Moderatora Generalnego2015
Slowo Moderatora Diecezjalnego
logo synod blue 236
Logo fb EFEZ
Logo fb Stara Plebania

Odważny wiarą

Najbliższe wydarzenia

Szukaj

NASZE AKCJE

 
Operacja ANDRZEJ - logo
Modlitwa za rekolekcje
Modlitwa za kleryka

Duchowość

Podaruj nam 1%

O dziesięcinie

Prawda + Krzyż + Wyzwolenie

Świadectwo

Oazowe linki

oaza logo dk.oaza.pl kwc.oaza.pl Stowarzyszenie Diakonia inmk.org.pl ukchs.oaza.pl blachnicki.oaza.pl wruchu.oaza.pl radio.oaza.pl fundacja.oaza.pl wydawnictwo-oaza.pl odwaga.oaza.org.pl

GŁÓWNY SERWIS
RUCHU
ŚWIATŁO-ŻYCIE

GAŁĄŹ RODZINNA:

DOMOWY KOŚCIOŁ

KRUCJATA WYZWOLENIA CZŁOWIEKA
 

STOWARZYSZENIE

„DIAKONIA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE”

INSTYTUT NIEPOKALANEJ
MATKI KOŚCIOŁA
 

 UNIA KAPŁANÓW CHRYSTUSA SŁUGI

STRONA O ZAŁOŻYCIELU

 

„W RUCHU”


 

INTERNETOWE
RADIO FOS-ZOE


FUNDACJA

„ŚWIATŁO-ŻYCIE”


WYDAWNICTWO ŚWIATŁO-ŻYCIE

 

OŚRODEK

„ODWAGA”