Diecezjalny Dzień Wspólnoty i Rozesłanie OŻK 2014

21 czerwca br.  przeżywaliśmy Diecezjalny Dzień Wspólnoty i Rozesłanie Oaz Żywego Kościoła 2014. Księża moderatorzy, klerycy naszego WSD, animatorzy, rodziny, młodzież i dzieci przybyły do Tarnowa, aby wspólnie podziękować za kończący się rok pracy i prosić o Boże błogosławieństwo dla wakacyjnych oaz rekolekcyjnych.

Spotkanie rozpoczęło się o godz. 10.00 w Auli Jana Pawła II przy katedrze. Po krótkiej modlitwie i wprowadzeniu w temat roku, którego dokonał Moderator Diecezjalny, zostały zaprezentowane diakonie poszczególnych oaz i rekolekcji tematycznych.

IMG 5479Po krótkiej przerwie, spożytkowanej na rozmowy i przekazanie materiałów na oazy, wszyscy zgromadzlliśmy się w katedrze, aby w Eucharystii prosić Pana Boga o potrzebne łaski na czas wakacji. Naszej modlitwie przewodniczył Biskup Wiesław Lechowicz, który także przed zakończeniem Mszy świętej przekazał delegacjom poszczególnych rekolekcji świece oaz średnich, teczki roku i specjalne pismo - posłanie moderatorów.

Z Bożym błogosławieństwem wyruszyliśmy do posługi, zaś część z nas udała się jeszcze do Ciężkowic, aby trwać nadal w modlitwie i we wspólnocie podczas Lokalnej Oazy Matki.

IMG 5471Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i przeprowadzenia tego spotkania. Szczególne wyrazy wdzięczności należą się Marcie Wideł za trud zapisów na oazy, przygotowanie materiałów i inne sprawy związanie z organizacją oaz. Pięknie dziękujemy także Diakonii Muzycznej oraz pełniącym posługę liturgiczną diakonom i klerykom naszego seminarium duchownego oraz animatorom.

Osobne, serdeczne podziękowanie składamy proboszczowi parafii katedralnej, Ks. prałatowi Adamowi Nicie za gościnne otwarcie dla nas drzwi Auli Jana Pawła II i bazyliki katedralnej.

Niech nasze podziękowanie przyjmie także p. Grzegorz Brożek i TARNOWSKI GOŚĆ NIEDZIELNY - za udostępnienie zdjęć z Rozesłania oraz wzmiankę o tym wydarzeniu.

Wszystkim współtworzącym i przybyłym na nasze spotkanie: BÓG ZAPŁAĆ!

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Temat pracy rocznej

Znak roku 2021 236
Słowo Zalozyciela
Slowo Moderatora Generalnego2015
Slowo Moderatora Diecezjalnego
logo synod blue 236
Logo fb Stara Plebania

Odważny wiarą

Najbliższe wydarzenia

Szukaj

NASZE AKCJE

 
Operacja ANDRZEJ - logo
Modlitwa za rekolekcje
Modlitwa za kleryka

Duchowość

Podaruj nam 1%

O dziesięcinie

Prawda + Krzyż + Wyzwolenie

Świadectwo

Oazowe linki

oaza logo dk.oaza.pl kwc.oaza.pl Stowarzyszenie Diakonia inmk.org.pl ukchs.oaza.pl blachnicki.oaza.pl wruchu.oaza.pl radio.oaza.pl fundacja.oaza.pl wydawnictwo-oaza.pl odwaga.oaza.org.pl

GŁÓWNY SERWIS
RUCHU
ŚWIATŁO-ŻYCIE

GAŁĄŹ RODZINNA:

DOMOWY KOŚCIOŁ

KRUCJATA WYZWOLENIA CZŁOWIEKA
 

STOWARZYSZENIE

„DIAKONIA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE”

INSTYTUT NIEPOKALANEJ
MATKI KOŚCIOŁA
 

 UNIA KAPŁANÓW CHRYSTUSA SŁUGI

STRONA O ZAŁOŻYCIELU

 

„W RUCHU”


 

INTERNETOWE
RADIO FOS-ZOE


FUNDACJA

„ŚWIATŁO-ŻYCIE”


WYDAWNICTWO ŚWIATŁO-ŻYCIE

 

OŚRODEK

„ODWAGA”