Za nami I turnus OŻK 2014

Zakończył się I turnus OŻK 2014 Ruchu Światło-Życie. Przez 15 dni młodzi ludzie, zgodnie z hasłem tego roku: „Radość Ewangelii”, wspólnie przeżywali czas radości i odpoczynku, połączony z modlitwą i pogłębianiem relacji z Panem Bogiem.

Każdego dnia celebrowali Eucharystię, uczestniczyli w spotkaniach formacyjnych małej grupy nazywanych „Ewangeliczną Rewizją Życia”, rozważali Słowo Boże w „Namiocie Spotkania” oraz przeżywali „Wyprawę otwartych oczu” – gdzie poprzez wycieczki i spacery młodsi i starsi oazowicze odkrywali piękno przyrody stworzone przez Boga. Swoją radość szczególnie wyrażali poprzez uczestnictow w „Pogodnych wieczorach”, gdzie tańcom i wspólnej zabawie nie było końca. Program rekolekcji opiera się na tajemnicach rożańca świętego, gdzie w atmosferze modlitwy, wzajemnej życzliwośći i dzielenia się wiarą młodzi ludzie spędzają swoje wakacje. Czas oaz dla każdego uczestnika jest chwilą refleksji nad osobistą relacją do Pana Boga i drugiego człowieka. We wspólnocie uczą się modlitwy, przeżywania Kościoła i zawiązują przyjaźnie na cała życie.

Od 15.07.2014 swoje oazowe rekolekcje rozpoczyna kolejna grupa dzieci i młodzieży z naszej diecezji. Będą uczestniczyć w oazach: Dzieci Bożych, Nowej Drogi oraz Nowego Życia w Ryglicach, Męcinie, Florynce, Starej Wsi i Czermnej. Uczestnikom, jak co roku towarzyszą księża Moderatorzy z całej diecezji i animatorzy uformowani w Ruchu Światło-Życie, którym serdecznie dziękujemy za tę piękną posługę!!!

Swoje rekolekcje w turnusie 2 i 3 będą przeżywać także rodziny. Wyjadą na Oazy Nowego Życia I i II stopnia dla rodzin do Koszalina, Rycerki Górnej i Szczawnicy oraz będą uczestniczyć w Oazie Rekolekcyjnej Animatorów Rodzin stopnia II w Starym Sączu i rekolekcjach tematycznych w Ciężkowicach.

Relację z Dnia Wspólnoty I turnusu w Czermnej zemieścił Tarnowski Gość Niedzielny - dziękujemy i zachęcamy do kliknięcia TUTAJ.

Już dziś zapraszamy Was wszystkich - zarówno przeżywających rekolekcje, jak i tych, którzy w tym roku nie mogli pojechać - oraz Wasze rodziny na Dzień Wspólnoty 2 turnusu, który odbędzie się 28 lipca w Czermnej (rozpoczęcie o godz. 10.30), a także na Powakacyjny Diecezjalny Dzień Wspólnoty, który odbędzie się 30 sierpnia w Szczepanowie (początek - godz. 10.30).

Komentarze   

#1 Ks. Wojciech Karpiel 2014-07-17 21:15
Dziękuję Panu Bogu, klerykom, animatorkom, uczestnikom i wszystkim dobroczyńcom za piękny czas Oazy w Ryglicach. Bóg zapłać.
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Temat pracy rocznej

Znak roku 2021 236
Słowo Zalozyciela
Slowo Moderatora Generalnego2015
Slowo Moderatora Diecezjalnego
logo synod blue 236
Logo fb Stara Plebania

Odważny wiarą

Najbliższe wydarzenia

Szukaj

NASZE AKCJE

 
Operacja ANDRZEJ - logo
Modlitwa za rekolekcje
Modlitwa za kleryka

Duchowość

Podaruj nam 1%

O dziesięcinie

Prawda + Krzyż + Wyzwolenie

Świadectwo

Oazowe linki

oaza logo dk.oaza.pl kwc.oaza.pl Stowarzyszenie Diakonia inmk.org.pl ukchs.oaza.pl blachnicki.oaza.pl wruchu.oaza.pl radio.oaza.pl fundacja.oaza.pl wydawnictwo-oaza.pl odwaga.oaza.org.pl

GŁÓWNY SERWIS
RUCHU
ŚWIATŁO-ŻYCIE

GAŁĄŹ RODZINNA:

DOMOWY KOŚCIOŁ

KRUCJATA WYZWOLENIA CZŁOWIEKA
 

STOWARZYSZENIE

„DIAKONIA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE”

INSTYTUT NIEPOKALANEJ
MATKI KOŚCIOŁA
 

 UNIA KAPŁANÓW CHRYSTUSA SŁUGI

STRONA O ZAŁOŻYCIELU

 

„W RUCHU”


 

INTERNETOWE
RADIO FOS-ZOE


FUNDACJA

„ŚWIATŁO-ŻYCIE”


WYDAWNICTWO ŚWIATŁO-ŻYCIE

 

OŚRODEK

„ODWAGA”