Poświęcenie Diecezjalnego Centrum Ruchu Światło-Życie EFEZ w Czchowie

W środę, 16 grudnia 2015 r., przeżyliśmy radosne wydarzenie poświęcenia naszego Diecezjalnego Centrum Ruchu Światło-Życie EFEZ w Czchowie. Dokonał go Biskup Tarnowski Andrzej Jeż podczas uroczystej Eucharystii o godz. 18.00. Przybyli na nią licznie kapłani - moderatorzy i dobrodzieje Ruchu, małżeństwa Domowego Kościoła i dorośli animatorzy Ruchu, uczestnicy Szkoły Animatora oraz Goście, którzy w różny sposób okazują życzliwość naszemu Domowi. Szczególną radością była obecność Moderatora Generalnego Ruchu Światło-Życie ks. Marka Sędka oraz Dziekana dekanatu Czchów i proboszcza miejscowej parafii ks. Ryszarda Biernata, a także kleryków i diakona z WSD w Tarnowie z opiekunem - ks. Piotrem Nowakiem.

Czytaj więcej...

U Pasterza diecezji z życzeniami na Boże Narodzenie 2015

W poniedziałek, 21 grudnia 2015 r. do Kurii Diecezjalnej przybyli przedstawiciele ruchów i stowarzyszeń katolickich, aby złożyć życzenia Biskupowi Tarnowskiemu. Delegację Ruchu Światło-Życie stanowili: Moderator Diecezjalny ks. Paweł Płatek z animatorami: Agnieszką Gąciarz i Maciejem Rzeszutkiem oraz Parą Diecezjalną Domowego Kościoła: Iwoną i Andrzejem Bernachami i Moderatorem Diecezjalnym DK ks. Wojciechem Karpielem.

Czytaj więcej...

Zmarł Stanisław Orzeł

W niedzielę, 15 listopada 2015 r., w nocy, zmarł w Krościenku Stanisław Orzeł, nasz rodak. Stanisław Orzeł był kierowcą ks. Franciszka Blachnickiego, do ostatnich dni zaangażowany w pracę Centrum Ruchu. Ciepły, uczynny człowiek, pełen poczucia humoru, zawsze gotowy do pomocy. Miał 63 lata.

Czytaj więcej...

Zmiana administratora Domu Ruchu Światło-Życie w Szczawnicy

19 października br. nastąpiła zmiana opiekuna Domu Rekolekcyjnego Ruchu Światło-Życie w Szczawnicy. Po niemal 20 latach, w związku z objęciem stanowiska proboszcza w Niedomicach, Ks. Prałat Jan Mikulski, w obecności Moderatora Diecezjalnego Ruchu Światło-Życie, Ks. Pawła Płatka, przekazał obowiązki administrowania Domem Ks. Piotrowi Dydo-Rożnieckiemu, który aktualnie jest wikariuszem parafii w Szczawnicy.

Czytaj więcej...

Szukaj

Prawda + Krzyż + Wyzwolenie

Oazowe linki

oaza logo dk.oaza.pl kwc.oaza.pl Stowarzyszenie Diakonia inmk.org.pl ukchs.oaza.pl blachnicki.oaza.pl wruchu.oaza.pl radio.oaza.pl fundacja.oaza.pl wydawnictwo-oaza.pl odwaga.oaza.org.pl

GŁÓWNY SERWIS
RUCHU
ŚWIATŁO-ŻYCIE

GAŁĄŹ RODZINNA:

DOMOWY KOŚCIOŁ

KRUCJATA WYZWOLENIA CZŁOWIEKA
 

STOWARZYSZENIE

„DIAKONIA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE”

INSTYTUT NIEPOKALANEJ
MATKI KOŚCIOŁA
 

 UNIA KAPŁANÓW CHRYSTUSA SŁUGI

STRONA O ZAŁOŻYCIELU

 

„W RUCHU”


 

INTERNETOWE
RADIO FOS-ZOE


FUNDACJA

„ŚWIATŁO-ŻYCIE”


WYDAWNICTWO ŚWIATŁO-ŻYCIE

 

OŚRODEK

„ODWAGA”