Zmiana administratora Domu Ruchu Światło-Życie w Szczawnicy

19 października br. nastąpiła zmiana opiekuna Domu Rekolekcyjnego Ruchu Światło-Życie w Szczawnicy. Po niemal 20 latach, w związku z objęciem stanowiska proboszcza w Niedomicach, Ks. Prałat Jan Mikulski, w obecności Moderatora Diecezjalnego Ruchu Światło-Życie, Ks. Pawła Płatka, przekazał obowiązki administrowania Domem Ks. Piotrowi Dydo-Rożnieckiemu, który aktualnie jest wikariuszem parafii w Szczawnicy.

W związku z tym wydarzeniem, pragniemy w imieniu całej wspólnoty oazowej naszej diecezji oraz wielu ludzi, którzy gościli w tym Domu, złożyć Księdzu Prałatowi Janowi z serca płynące wyrazy wdzięczności. Dziękujemy za samą myśl o domu dla Ruchu i jej urzeczywistnienie w szczawnickiej „starej plebanii". Dziękujemy za trud zdobywania środków, organizowanie remontów i troskę o to miejsce. Dziękujemy za prowadzone w tym Domu i dla tego Domu niezliczone rekolekcje. Dziękujemy za propagowanie tego Bożego miejsca w Polsce i poza jej granicami.

Wszystkie te i inne działania sprawiły, że ten charakterystyczny budynek w Szczawnicy przy ul. Jana Wiktora 8 mocno wpisał się w świadomość wielu ludzi i w historię naszej diecezji jako Dom Rekolekcyjny Ruchu Światło-Życie. Ufamy, że Pan Bóg obficie wynagrodzi Księdzu Prałatowi wszelkie wysiłki podejmowane dla tego miejsca i dla Ruchu.

Dziękujemy również Księżom Proboszczom szczawnickim. Ks. Prałatowi Franciszkowi Bondkowi za użyczenie budynku Oazie i wieloletnią, dobrą współpracę. Obecnemu Proboszczowi, Ks. Prałatowi Tomaszowi Kudroniowi za serdeczne podtrzymanie dobrych tradycji, a także za zgodę na to, aby Ks. Piotr, obok obowiązków parafialnych, mógł jako administrator objąć troską nasz Dom Rekolekcyjny.

Dziękujemy również Ks. Piotrowi Dydo-Rożnieckiemu za gotowość przyjęcia nowych zadań. Wierzymy – i już widzimy – że posiadane zdolności i osobiste zaangażowanie sprawią, że owocnie wypełni powierzone mu obowiązki.

Przy tej okazji dziękujemy także Pani Małgorzacie, która obecnie gospodaruje w Domu i wszystkim osobom, które w przeszłości na różne sposoby troszczyły się o nasz Dom i wspierały go.

Mamy mocną nadzieję, że Dom Rekolekcyjny w Szczawnicy będzie jeszcze długo służył Oazie i wszystkim, którzy będą tam przybywać, a wraz z naszym Diecezjalnym Centrum Ruchu Światło-Życie EFEZ w Czchowie przyczyni się do jeszcze większego zrozumienia i realizowania charyzmatu odkrytego dla Kościoła przez Czcigodnego Sługę Bożego ks. Franciszka Blachnickiego.

ZAPRASZAMY:

Efez m Stara Plebania m

Centrum Ruchu Światło-Życie EFEZ
ul. ks. Franciszka Koleboka 3
32-860 CZCHÓW
kom. 603 605 883 lub 609 603 323
www.efez-oaza.pl
www.facebook.com/efez.oaza

Dom Rekolekcyjny Ruchu Światło-Życie
ul. Jana Wiktora 8
34-460 SZCZAWNICA
tel.: 18 262 27 16
Ks. Piotr Dydo-Rożniecki – kom. 504 122 993

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Szukaj

Prawda + Krzyż + Wyzwolenie

Oazowe linki

oaza logo dk.oaza.pl kwc.oaza.pl Stowarzyszenie Diakonia inmk.org.pl ukchs.oaza.pl blachnicki.oaza.pl wruchu.oaza.pl radio.oaza.pl fundacja.oaza.pl wydawnictwo-oaza.pl odwaga.oaza.org.pl

GŁÓWNY SERWIS
RUCHU
ŚWIATŁO-ŻYCIE

GAŁĄŹ RODZINNA:

DOMOWY KOŚCIOŁ

KRUCJATA WYZWOLENIA CZŁOWIEKA
 

STOWARZYSZENIE

„DIAKONIA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE”

INSTYTUT NIEPOKALANEJ
MATKI KOŚCIOŁA
 

 UNIA KAPŁANÓW CHRYSTUSA SŁUGI

STRONA O ZAŁOŻYCIELU

 

„W RUCHU”


 

INTERNETOWE
RADIO FOS-ZOE


FUNDACJA

„ŚWIATŁO-ŻYCIE”


WYDAWNICTWO ŚWIATŁO-ŻYCIE

 

OŚRODEK

„ODWAGA”