OR II st. Bystra Krakowska

OR II st.  Bystra Krakowska

Tegoroczną formację rodzin mieliśmy okazje spędzić w przepięknym  i malowniczym zakątku Polski tj. w Beskidzie Śląskim w ośrodku  rodzin „Nazaret”. Wzgórze na którym zbudowano dom i krajobraz który rozciągał się wokół , stwarzał w nas poczucie że dotykamy nieba. W oazie uczestniczyło 18 rodzin, 10 z diecezji tarnowskiej, 2 z gdańskiej, warszawsko-praskiej, siedleckiej, elbląskiej, radomskiej i 2 rodziny z Anglii.

 Tematem oazy II st. był  Exodus, więc my tak jak naród wybrany szukaliśmy naszego „Egiptu- zniewolenia” z którego  chcemy wyjść z pomocą Boga ku ziemi obiecanej. Nasz dzisiejszy Mojżesz w osobie księdza Piotra Cebuli, ukazał nam ziemię , morze rozstępujące się jako znak przejścia do wolności oraz krzyż, którego belki są splecione. Znak sakramentu małżeństwa.

Diakonia muzyczna pod dyrygenturą Marysi i Grzesia, wyczyniała prawdziwe cuda wydobywając z nas przepiękne dźwięki, które były oprawą wszystkich nabożeństw. Cieszył nas efekt naszych wysiłków i odkrycie, że wspólne  śpiewanie ma dla nas ogromną wartość.  Diakonia muzyczna pod dyrygenturą Marysi i Grzesia, wyczyniała prawdziwe cuda wydobywając z nas przepiękne dźwięki, które były oprawą wszystkich nabożeństw. Cieszył nas efekt naszych wysiłków i odkrycie, że wspólne śpiewanie ma dla nas ogromną wartość.

Diakonia wychowawcza w liczbie 8 osób pod czujnym okiem wujka Adama, „ nie wtłaczała ale wyzwalała, nie ciągnęła ale wznosiła, nie ugniatała ale kształtowała, nie dyktowała ale uczyła, nie żądała ale zapytywała”. Trzydzieścioro dzieci  spotęgowało w nas przeświadczenie, że bez nich ta oaza byłaby nudna, martwa i jednostajna.

Animatorzy: Hania i Zbyszek, Antek i Iza, Ania i Stasiu, to prawdziwe perełki życzliwości, otwartości, cierpliwości, odwagi i rozmodlenia.

Dziękujemy naszemu przewodnikowi księdzu Piotrowi, że nas uczył jak bezgranicznie kochać i zaufać Panu Bogu, bo tylko On wie co jest dla nas najlepsze i żebyśmy umieli odpowiadać na tą jego miłość bezwarunkowo- AMEN.

Za wszystkie owoce tych rekolekcji Chwała Panu
Krysia Andrzej Kuc

Szukaj

Prawda + Krzyż + Wyzwolenie

Oazowe linki

oaza logo dk.oaza.pl kwc.oaza.pl Stowarzyszenie Diakonia inmk.org.pl ukchs.oaza.pl blachnicki.oaza.pl wruchu.oaza.pl radio.oaza.pl fundacja.oaza.pl wydawnictwo-oaza.pl odwaga.oaza.org.pl

GŁÓWNY SERWIS
RUCHU
ŚWIATŁO-ŻYCIE

GAŁĄŹ RODZINNA:

DOMOWY KOŚCIOŁ

KRUCJATA WYZWOLENIA CZŁOWIEKA
 

STOWARZYSZENIE

„DIAKONIA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE”

INSTYTUT NIEPOKALANEJ
MATKI KOŚCIOŁA
 

 UNIA KAPŁANÓW CHRYSTUSA SŁUGI

STRONA O ZAŁOŻYCIELU

 

„W RUCHU”


 

INTERNETOWE
RADIO FOS-ZOE


FUNDACJA

„ŚWIATŁO-ŻYCIE”


WYDAWNICTWO ŚWIATŁO-ŻYCIE

 

OŚRODEK

„ODWAGA”