A to, co usłyszałeś ode mnie za pośrednictwem wielu świadków, przekaż zasługującym na wiarę ludziom….

Paschalny Dzień Wspólnoty rejonu Bochnia

We wczesne niedzielne popołudnie w Parafii św. Andrzeja Apostoła w Lipnicy Murowanej, która przeżywa obecnie Rok Jubileuszowy z okazji 650-lecia  istnienia Kościoła, spotkały się rodziny DK wraz z dziećmi i młodzieżą (łącznie około 70 osób, w tym 20-ro dzieci i dwumiesięczny Joachimek), aby świętować radość przeżywania Paschalnego Dnia Wspólnoty Ruchu Światło-Życie rejonu Bochnia.

Lipnica Murowana - Ziemia świętych i błogosławionych (św. Szymon, św. Urszula Ledóchowska, błogosławiona Teresa Ledóchowska), pomimo niekorzystnych zapowiedzi pogodowych, przywitała nas gorącym i otwartym sercem, którym dzielił się ze wszystkimi ks. Zbigniew Kras - dziekan i proboszcz tutejszej parafii.

Spotkanie rozpoczęliśmy zawiązaniem wspólnoty w „Klubie św. Szymona” i katechezą na temat: „Wierzę w Kościół Apostolski”, którą wygłosił ks. Marek Mierzyński, moderator rejonowy Ruchu Światło-Życie.

W następnej kolejności nietypowo bo w losowo wybranych parach:), dzieliliśmy się słowem Bożym, które w ostatnim czasie najmocniej do mnie przemówiło. To  nietypowe dzielenie się wiarą, wywarło duże wrażenie na uczestnikach DW.

Kolejnym punktem naszego spotkania była „Godzina świadectw” (tylko z nazwy ze względu na ramy czasowe) w której nasi bracia dzielili się przeżyciami związanymi z odwagą głoszenia słowa Bożego, próbą wyzbycia się z egoizmu oraz doświadczeniem odrzucenia Boga i powrotu do Niego. Świadectwa przeplatane były śpiewem, który intonował Staszek Matras. 

Następnie udaliśmy się do Kościoła, aby przed wystawionym Najświętszym Sakramentem doświadczyć osobistej relacji z Chrystusem w Namiocie Spotkania, gdzie następnie wraz z parafianami odśpiewaliśmy „majówkę”.

Punktem kulminacyjnym naszego Dnia Wspólnoty była Eucharystia, którą przeżyliśmy wspólnie z parafią, a której przewodniczył ks. Marek Mierzyński.
W homilii ks. Marek odniósł się do tematyki dnia czyli Kościoła Apostolskiego i Uroczystości Wniebowstąpienia  Pańskiego. Mówił, że Kościół w swojej istocie jest apostolski i przynagla nas do ewangelizacji – dzielenia się wiarą.
Przywołał obraz pt. „Bohater ze skrzydłem” Paula Clee w którym postać człowieka próbuje stać się aniołem i wznieść w niebo, ale jego rozpaczliwe wysiłki są bezowocne, gdyż jedna z jego nóg wrośnięta jest w ziemię, a ręka przywiązana do torsu.  Tylko w mocy Ducha św. i w prawdzie uzdolnieni jesteśmy do głoszenia i dzielenia się Słowem Bożym z bliźnimi, do stawania się Bożym Aniołem wzlatującym bliżej NIEBA.

W oprawie liturgicznej Mszy św. brali udział przedstawiciele rodzin, wraz z młodzieżowym zespołem z parafii w Nowym Wiśniczu.

Na Eucharystię przybyły też w radosnej atmosferze nasze dzieci, które od początku były pod fachową opieką diakoni wychowawczej w przedszkolu samorządowym nieopodal kościoła.

Po Mszy św. udaliśmy się na plebanię gdzie najpierw odmówiliśmy Akt Oddania Ruchu Światło-Życie Niepokalanej, Matce Kościoła, a następnie modlitwą rozpoczęliśmy wspólną AGAPĘ, gdzie w pomieszczeniach plebańskiego refektarza przy kiełbasce z grilla, którą przygotowali „wujkowie z Lipnicy” i pysznych ciastach przy kawie i herbacie, mogliśmy razem z ks. Proboszczem, rodzinami z dziećmi i młodzieżą z zespołu muzycznego, cieszyć się wspólnym byciem ze sobą,  świętowaniem niedzieli i Dnia Wspólnoty.

Wszystkim dziękujemy za przybycie na wspólne świętowanie, a organizatorom  w osobach ks. Proboszcza i kręgu lipnickiego za wspaniałą organizację i otwartość na naszą obecność.

Nade wszystko dziękujemy Panu Bogu za Jego obecność i opiekę i za dar pogody, którą nas obdarzył pomimo naszych obaw, aż do samego końca naszego spotkania (deszcz zaczął padać jak wyjeżdżaliśmy z Lipnicy).

 

Chwała Panu
Dorota i Piotr Roguszowie
Ewa i Wojciech Grelowie

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Temat pracy rocznej

Znak roku 2020 236
Słowo Zalozyciela
Slowo Moderatora Generalnego2015
Slowo Moderatora Diecezjalnego
logo synod blue 236
Logo fb EFEZ
Logo fb Stara Plebania

Odważny wiarą

Najbliższe wydarzenia

Szukaj

NASZE AKCJE

 
Operacja ANDRZEJ - logo
Modlitwa za rekolekcje
Modlitwa za kleryka

Duchowość

Podaruj nam 1%

O dziesięcinie

Prawda + Krzyż + Wyzwolenie

Świadectwo

Oazowe linki

oaza logo dk.oaza.pl kwc.oaza.pl Stowarzyszenie Diakonia inmk.org.pl ukchs.oaza.pl blachnicki.oaza.pl wruchu.oaza.pl radio.oaza.pl fundacja.oaza.pl wydawnictwo-oaza.pl odwaga.oaza.org.pl

GŁÓWNY SERWIS
RUCHU
ŚWIATŁO-ŻYCIE

GAŁĄŹ RODZINNA:

DOMOWY KOŚCIOŁ

KRUCJATA WYZWOLENIA CZŁOWIEKA
 

STOWARZYSZENIE

„DIAKONIA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE”

INSTYTUT NIEPOKALANEJ
MATKI KOŚCIOŁA
 

 UNIA KAPŁANÓW CHRYSTUSA SŁUGI

STRONA O ZAŁOŻYCIELU

 

„W RUCHU”


 

INTERNETOWE
RADIO FOS-ZOE


FUNDACJA

„ŚWIATŁO-ŻYCIE”


WYDAWNICTWO ŚWIATŁO-ŻYCIE

 

OŚRODEK

„ODWAGA”