Adwentowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie rejonu Bochnia

Adwentowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie rejonu Bochnia

W niedzielę 10 grudnia 2017 roku uczestniczyliśmy  w Adwentowym Dniu Wspólnoty Ruchu Światło-Życie rejonu Bochnia. O godz. 14:30 uczestniczyliśmy w Parafialnej Eucharystii w Bazylice św. Mikołaja w Bochni, moderator Domowego Kościoła rejonu Bocheńskiego kś. Bartosz Chęciek sprawował eucharystię w intencji małżeństw i rodzin domowego kościoła.

Dzięki gościnności proboszcza kś. Ryszarda Podstołowicza spotkaliśmy się w Domu Pielgrzyma „Bursa” - Parafii św. Mikołaja w Bochni, który witając nas bardzo ciepło i serdecznie dał świadectwo swojego spotkania z Ruchem Światło-Życie i jego wpływ na dalszą drogę życia. Obecnych na spotkaniu pięciu księży pobłogosławiło indywidualnie nasze pociechy, które później spotkały się z św. Mikołajem i aniołkiem. Tematem naszego spotkania była; Niepokalana – wzorem nowego człowieka. Ksiądz moderator domowego kościoła Bartosz Chęciek wygłosił konferencję na powyższy temat. Kś. dr Marek Mierzyński dał świadectwo i w sposób ciekawy i bardzo dosadnie przeorał nasze serca ukazując drogę poprawnej postawy członków wspólnoty wobec nakreślonej drogi formacji przez sługę Bożego Kś. Franciszka Blachnickiego, następnie głos zabrał moderator Ruchu Światło-Życie rejonu Bocheńskiego kś. Sławomir Sosnowski ukazując wielkie nieprzebrane bogactwo dzieł Franciszka Blachnickiego z których możemy czerpać dane nam bogactwa i przenieść na grunt  życia codziennego. Podczas pracy w grupach zastanawialiśmy się czy Niepokalana jest dla mnie najdoskonalszym wzorem Nowego Człowieka oddanego całkowicie w Duchu Świętym Chrystusowi, Jego słowu i dziełu. Owocem prac były cztery świadectwa wzruszające i ukazujące naszą postawę otwarcia się na niedościgniony wzór naszej matki niebieskiej do naśladowania i wzięcia do codziennego życia. Następnie jedno małżeństwo dało świadectwo uczestnictwa w bezalkoholowym balu Niepodległościowym naszej wspaniałej zabawy , wpływu na wzrost nas i naszych pociech w duchu patriotycznym. Kolejna para dała świadectwo wpływu Matki Niepokalanej na życie osobiste. Następnym  punktem była agapa w czasie której przy smacznym bigosie , ciastach kawie i herbatce  rozmową budowaliśmy relacje między sobą. Dzieliliśmy się naszymi troskami i wzrostami. Cieszyliśmy się z spotkania usłyszanych bardzo ciekawych treść i ubogaceni świadectwami z niecierpliwością oczekując następnego spotkania.

 

Beata Mieczysław Wojtas

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Temat pracy rocznej

Znak roku 2020 236
Słowo Zalozyciela
Slowo Moderatora Generalnego2015
Slowo Moderatora Diecezjalnego
logo synod blue 236
Logo fb EFEZ
Logo fb Stara Plebania

Piosenka Roku OŻK 2018

Najbliższe wydarzenia

Szukaj

NASZE AKCJE

Peregrynacja 3m 236
zbieramy nakretki
Operacja ANDRZEJ - logo
Modlitwa za rekolekcje
Modlitwa za kleryka

Duchowość

Podaruj nam 1%

O dziesięcinie

Ks. Dominik Chmielewski

Krzeptówki, 6 VI 2017

Oazowe linki

oaza logo dk.oaza.pl kwc.oaza.pl Stowarzyszenie Diakonia inmk.org.pl ukchs.oaza.pl blachnicki.oaza.pl wruchu.oaza.pl radio.oaza.pl fundacja.oaza.pl wydawnictwo-oaza.pl odwaga.oaza.org.pl

GŁÓWNY SERWIS
RUCHU
ŚWIATŁO-ŻYCIE

GAŁĄŹ RODZINNA:

DOMOWY KOŚCIOŁ

KRUCJATA WYZWOLENIA CZŁOWIEKA
 

STOWARZYSZENIE

„DIAKONIA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE”

INSTYTUT NIEPOKALANEJ
MATKI KOŚCIOŁA
 

 UNIA KAPŁANÓW CHRYSTUSA SŁUGI

STRONA O ZAŁOŻYCIELU

 

„W RUCHU”


 

INTERNETOWE
RADIO FOS-ZOE


FUNDACJA

„ŚWIATŁO-ŻYCIE”


WYDAWNICTWO ŚWIATŁO-ŻYCIE

 

OŚRODEK

„ODWAGA”