Adwentowy Dzień Wspólnoty w Bochni

W niedzielę 9 grudnia 2018 roku przeżywaliśmy Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie rejonu Bocheńskiego. Skorzystaliśmy z gościnności Parafii Św. Mikołaja w Bochni. Ks. prałat mgr lic. Ryszard Podstołowicz z radością nas przyjął i ugościli w Bazylice oraz w Bursie.

Rejonowy Dzień Wspólnoty rozpoczęliśmy Eucharystią w Bocheńskiej Bazylice dla naszej wspólnoty koncelebrowaną przez ks. moderatora dr Marka Mierzyńskiego w intencji Rodzin Domowego Kościoła ich problemów oraz o potrzebne łaski na drodze do wzrastania w wierze.

Część formacyjną rozpoczęliśmy w Bursie od odwiedzin św. Mikołaja ,który obdarował dzieci i wszystkich uczestników słodkościami. Po zapaleniu świecy, zawiązaniu wspólnoty rozpoczęliśmy część modlitewną odmawiając Tajemnicę różańca z dopowiedzeniami – 3 światła: Nauczanie o Królestwie Bożym i wzywanie do nawrócenia. 

Następnie przyszedł czas na spotkanie z Bogiem w namiocie spotkania (rozważaliśmy fragment Ap 2,1-7 – wezwanie, by powrócić do pierwotnej miłości), do którego zostaliśmy wprowadzeni słowem moderatora ks. dr Marka Mierzyńskiego.

Na nasze spotkanie modlitewno - formacyjne przybył proboszcz Bazyliki Św. Mikołaja w Bochni ks. Ryszard Podstołowicz.

Realizując kolejny punkt Dnia Wspólnoty przyszedł czas na konferencję naszego moderatora, który realizując zlecony temat „Wzrastanie – Dzieło Boga i Człowiekaukazał w formie wykładu drogę naszego zbawienia w oparciu o teksty sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego.    

Naładowani treściami konferencji z entuzjazmem przeszliśmy do pracy w grupach. Bogata a zarówno treściwa praca poszczególnych grup została przedstawiona przez poszczególnych przedstawicieli. W relacjach przekazano dużo spostrzeżeń, m.in.: czym jest nasze wzrastanie, co nam na tej drodze pomaga a co przeszkadza i w końcu na jakim etapie formacji jesteśmy.               

Godzinę świadectw rozpoczęła Renata Filipek, która podzieliła się z nami swoją drogą formacyjną i tym jak dojrzała do podjęcia służby w diakonii.

Uradowani sobą i wszystkimi przeżytymi wydarzeniami w tym czasie przeszliśmy do ostatniego punktu DW Agapy gdzie mogliśmy się nacieszyć sobą i podzielić przeżytymi treściami. Bóg zapłać. Para Rejonowa, Beata i Mieczysław Wojtas

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Szukaj

Prawda + Krzyż + Wyzwolenie

Oazowe linki

oaza logo dk.oaza.pl kwc.oaza.pl Stowarzyszenie Diakonia inmk.org.pl ukchs.oaza.pl blachnicki.oaza.pl wruchu.oaza.pl radio.oaza.pl fundacja.oaza.pl wydawnictwo-oaza.pl odwaga.oaza.org.pl

GŁÓWNY SERWIS
RUCHU
ŚWIATŁO-ŻYCIE

GAŁĄŹ RODZINNA:

DOMOWY KOŚCIOŁ

KRUCJATA WYZWOLENIA CZŁOWIEKA
 

STOWARZYSZENIE

„DIAKONIA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE”

INSTYTUT NIEPOKALANEJ
MATKI KOŚCIOŁA
 

 UNIA KAPŁANÓW CHRYSTUSA SŁUGI

STRONA O ZAŁOŻYCIELU

 

„W RUCHU”


 

INTERNETOWE
RADIO FOS-ZOE


FUNDACJA

„ŚWIATŁO-ŻYCIE”


WYDAWNICTWO ŚWIATŁO-ŻYCIE

 

OŚRODEK

„ODWAGA”