Adwentowy Dzień Wspólnoty w Bochni

W niedzielę 9 grudnia 2018 roku przeżywaliśmy Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie rejonu Bocheńskiego. Skorzystaliśmy z gościnności Parafii Św. Mikołaja w Bochni. Ks. prałat mgr lic. Ryszard Podstołowicz z radością nas przyjął i ugościli w Bazylice oraz w Bursie.

Rejonowy Dzień Wspólnoty rozpoczęliśmy Eucharystią w Bocheńskiej Bazylice dla naszej wspólnoty koncelebrowaną przez ks. moderatora dr Marka Mierzyńskiego w intencji Rodzin Domowego Kościoła ich problemów oraz o potrzebne łaski na drodze do wzrastania w wierze.

Część formacyjną rozpoczęliśmy w Bursie od odwiedzin św. Mikołaja ,który obdarował dzieci i wszystkich uczestników słodkościami. Po zapaleniu świecy, zawiązaniu wspólnoty rozpoczęliśmy część modlitewną odmawiając Tajemnicę różańca z dopowiedzeniami – 3 światła: Nauczanie o Królestwie Bożym i wzywanie do nawrócenia. 

Następnie przyszedł czas na spotkanie z Bogiem w namiocie spotkania (rozważaliśmy fragment Ap 2,1-7 – wezwanie, by powrócić do pierwotnej miłości), do którego zostaliśmy wprowadzeni słowem moderatora ks. dr Marka Mierzyńskiego.

Na nasze spotkanie modlitewno - formacyjne przybył proboszcz Bazyliki Św. Mikołaja w Bochni ks. Ryszard Podstołowicz.

Realizując kolejny punkt Dnia Wspólnoty przyszedł czas na konferencję naszego moderatora, który realizując zlecony temat „Wzrastanie – Dzieło Boga i Człowiekaukazał w formie wykładu drogę naszego zbawienia w oparciu o teksty sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego.    

Naładowani treściami konferencji z entuzjazmem przeszliśmy do pracy w grupach. Bogata a zarówno treściwa praca poszczególnych grup została przedstawiona przez poszczególnych przedstawicieli. W relacjach przekazano dużo spostrzeżeń, m.in.: czym jest nasze wzrastanie, co nam na tej drodze pomaga a co przeszkadza i w końcu na jakim etapie formacji jesteśmy.               

Godzinę świadectw rozpoczęła Renata Filipek, która podzieliła się z nami swoją drogą formacyjną i tym jak dojrzała do podjęcia służby w diakonii.

Uradowani sobą i wszystkimi przeżytymi wydarzeniami w tym czasie przeszliśmy do ostatniego punktu DW Agapy gdzie mogliśmy się nacieszyć sobą i podzielić przeżytymi treściami. Bóg zapłać. Para Rejonowa, Beata i Mieczysław Wojtas

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Temat pracy rocznej

Znak roku 2020 236
Słowo Zalozyciela
Slowo Moderatora Generalnego2015
Slowo Moderatora Diecezjalnego
logo synod blue 236
Logo fb EFEZ
Logo fb Stara Plebania

Piosenka Roku OŻK 2018

Najbliższe wydarzenia

Szukaj

NASZE AKCJE

Peregrynacja 3m 236
zbieramy nakretki
Operacja ANDRZEJ - logo
Modlitwa za rekolekcje
Modlitwa za kleryka

Duchowość

Podaruj nam 1%

O dziesięcinie

Ks. Dominik Chmielewski

Krzeptówki, 6 VI 2017

Oazowe linki

oaza logo dk.oaza.pl kwc.oaza.pl Stowarzyszenie Diakonia inmk.org.pl ukchs.oaza.pl blachnicki.oaza.pl wruchu.oaza.pl radio.oaza.pl fundacja.oaza.pl wydawnictwo-oaza.pl odwaga.oaza.org.pl

GŁÓWNY SERWIS
RUCHU
ŚWIATŁO-ŻYCIE

GAŁĄŹ RODZINNA:

DOMOWY KOŚCIOŁ

KRUCJATA WYZWOLENIA CZŁOWIEKA
 

STOWARZYSZENIE

„DIAKONIA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE”

INSTYTUT NIEPOKALANEJ
MATKI KOŚCIOŁA
 

 UNIA KAPŁANÓW CHRYSTUSA SŁUGI

STRONA O ZAŁOŻYCIELU

 

„W RUCHU”


 

INTERNETOWE
RADIO FOS-ZOE


FUNDACJA

„ŚWIATŁO-ŻYCIE”


WYDAWNICTWO ŚWIATŁO-ŻYCIE

 

OŚRODEK

„ODWAGA”