Paschalny Dzień Wspólnoty Rejonu Dębica

Paschalny Dzień Wspólnoty Rejonu Dębica

Miejscem spotkania wspólnoty Ruchu Światło-Życie Rejonu Dębica w ramach Dnia Wspólnoty była tym razem Zawada k. Dębicy, w której znajduje się Sanktuarium Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

W niedzielę 12 maja br. zgromadziliśmy się najpierw na Mszy Świętej – przybyło nas ponad 80 osób, mimo deszczowej pogody. Moderator rejonowy ks. Grzegorz Salomon wprowadził nas w tematykę Dnia Wspólnoty oraz poinformował, że razem z nami są uczestnicy kręgu, którzy na zakończenie etapu pilotowania wyrażą swą decyzję włączenia się do DK. Posługi liturgiczne podjęli członkowie w/w kręgu.

W swej konferencji ks. Grzegorz mówił o Kościele apostolskim, o zagrożeniach dla współczesnego Kościoła i o nowej ewangelizacji, która jawi się jako narzędzie do odkrycia na nowo radości wiary i miłości Pana Boga. Następnie zwrócił naszą uwagę na rolę Maryi w Kościele i w życiu wspólnoty wierzących – wszak przybyliśmy do sanktuarium maryjnego.

Po komunii św. - wobec całej wspólnoty oazowej - poszczególne małżeństwa pilotowanego kręgu wyraziły swą decyzję podjęcia drogi formacyjnej DK i otrzymały zapalone świece – symbol Chrystusa, naszego Światła i Życia. Następnie wspólnie zawierzyliśmy cały Ruch Światło-Życie Niepokalanej, Matce Kościoła.

Po Mszy Świętej (deszcz przestał padać ? ) wyruszyliśmy na dróżki różańcowe zawadzkiego sanktuarium, powierzając Panu Bogu w modlitwie różańcowej odnowienie i nawrócenie naszych wspólnot, tych spośród nas, którzy doświadczają trosk, choroby, czy cierpienia oraz prosząc o ducha nowej ewangelizacji.

Następnie zgromadziliśmy się na agapie; tym razem, jak przystało na majówkę, były to kiełbaski z grilla. Dzieliliśmy się naszym życiem i omawialiśmy bieżące sprawy, cieszyliśmy dziećmi, które licznie przybyły ze swymi rodzicami. Spotkanie zakończyliśmy pieśnią „Zjednoczeni w Duchu” i błogosławieństwem kapłana.

Umocnieni doświadczeniem wspólnoty poprzez modlitwę i dar spotkania, napełnieni radością z opieki Bożej (brak deszczu w odpowiednim czasie), wróciliśmy do naszych domów.

Ania i Jacek Nowakowie

 

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Szukaj

Prawda + Krzyż + Wyzwolenie

Oazowe linki

oaza logo dk.oaza.pl kwc.oaza.pl Stowarzyszenie Diakonia inmk.org.pl ukchs.oaza.pl blachnicki.oaza.pl wruchu.oaza.pl radio.oaza.pl fundacja.oaza.pl wydawnictwo-oaza.pl odwaga.oaza.org.pl

GŁÓWNY SERWIS
RUCHU
ŚWIATŁO-ŻYCIE

GAŁĄŹ RODZINNA:

DOMOWY KOŚCIOŁ

KRUCJATA WYZWOLENIA CZŁOWIEKA
 

STOWARZYSZENIE

„DIAKONIA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE”

INSTYTUT NIEPOKALANEJ
MATKI KOŚCIOŁA
 

 UNIA KAPŁANÓW CHRYSTUSA SŁUGI

STRONA O ZAŁOŻYCIELU

 

„W RUCHU”


 

INTERNETOWE
RADIO FOS-ZOE


FUNDACJA

„ŚWIATŁO-ŻYCIE”


WYDAWNICTWO ŚWIATŁO-ŻYCIE

 

OŚRODEK

„ODWAGA”