DZIEŃ WSPÓLNOTY REJONU DĘBICA pod hasłem MOJA NIEWOLA I MOJA WOLNOŚĆ

DZIEŃ WSPÓLNOTY REJONU DĘBICA pod hasłem MOJA NIEWOLA I MOJA WOLNOŚĆ

W niedzielę 20 października 2019r. uczestniczyliśmy w Dniu Wspólnoty Ruchu Światło-Życie rejonu Dębica, który dzięki gościnności ks. Proboszcza Józefa Jasiurkowskiego odbył się  w parafii Trójcy Przenajświętszej w Żyrakowie.

 Spotkanie rozpoczęło się o godz. 14.45 od zawiązania wspólnoty. Powitała nas para rejonowa Magda i Wojtek, cieszyliśmy się także obecnością kapłanów: ks. Jana Majochy- opiekuna rejonowego oraz opiekuna kręgów z Żyrakowa  ks. Roberta Ciastonia.

W tematykę dnia wprowadziło nas świadectwo Agnieszki i Rafała, którzy opowiedzieli nam o wyzwoleniu, którego dokonał w ich życiu Jezus. Podkreślili, że w zniewoleniu, którego doświadczyli, to Pan okazał się lekarzem i dał nadzieję.

Następnie zebraliśmy się na wspólnej modlitwie różańcowej prowadzonej przez  rodziny z Kręgów Domowego Kościoła z Żyrakowa.

Centralnym punktem Dnia Wspólnoty była Eucharystia. Podczas homilii ks. Robert poruszył temat zniewoleń, zwrócił uwagę, że człowiek wiary dostrzega swoje uzależnienia i stara się pracować nad tym, aby stać się człowiekiem wolnym.

Kolejnym punktem  było osobiste spotkanie każdego uczestnika z Jezusem wystawionym w Najświętszym Sakramencie  podczas Namiotu Spotkania, gdzie rozważaliśmy słowa Ewangelii Mk 10:46-52.

Następnym etapem spotkania była Agapa, gdzie dzieliliśmy się radościami  dnia codziennego.
 Na zakończenie przyjęliśmy błogosławieństwo księdza proboszcza wierząc, że umocnieni Łaską Pana, będziemy potrafili pracować nad wolnością naszego serca.

Chwała Panu za ten czas wspólnego ubogacania się.

Krysia i Adam Sikorowie

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Szukaj

Prawda + Krzyż + Wyzwolenie

Oazowe linki

oaza logo dk.oaza.pl kwc.oaza.pl Stowarzyszenie Diakonia inmk.org.pl ukchs.oaza.pl blachnicki.oaza.pl wruchu.oaza.pl radio.oaza.pl fundacja.oaza.pl wydawnictwo-oaza.pl odwaga.oaza.org.pl

GŁÓWNY SERWIS
RUCHU
ŚWIATŁO-ŻYCIE

GAŁĄŹ RODZINNA:

DOMOWY KOŚCIOŁ

KRUCJATA WYZWOLENIA CZŁOWIEKA
 

STOWARZYSZENIE

„DIAKONIA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE”

INSTYTUT NIEPOKALANEJ
MATKI KOŚCIOŁA
 

 UNIA KAPŁANÓW CHRYSTUSA SŁUGI

STRONA O ZAŁOŻYCIELU

 

„W RUCHU”


 

INTERNETOWE
RADIO FOS-ZOE


FUNDACJA

„ŚWIATŁO-ŻYCIE”


WYDAWNICTWO ŚWIATŁO-ŻYCIE

 

OŚRODEK

„ODWAGA”