Nowo powstały Krąg Domowego Kościoła z Parafii Bożego Miłosierdzia w Dębicy z wizytą w Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Niedomicach

Nowo powstały Krąg Domowego Kościoła z Parafii Bożego Miłosierdzia  w Dębicy z wizytą w Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Niedomicach

Niedomice, niedziela 16 sierpnia 2020 r.

Lockdown zachwiał nieco harmonogramem ostatnich spotkań Kręgu w ramach etapu pilotowania. Zrodziła się więc myśl dopełnienia i wzbogacenia tego okresu jakimś akcentem bardziej uroczystym, jednoczącym, podkreślającym wartość i piękno wspólnoty, najlepiej spotkaniem gdzieś poza Dębicą. Wybór padł na Niedomice, gdzie proboszczem parafii jest wieloletni moderator krajowy DK ks. dr Jan Mikulski, który bardzo życzliwie odniósł się do pomysłu, zapraszając nas do siebie.

Spotkanie rozpoczęło się na placu przykościelnym przed figurą Niepokalanej koronką do Bożego Miłosierdzia, którą odmówiliśmy w intencji zebranych oraz nieobecnego fizycznie z powodu obowiązków w parafii ks. proboszcza Antoniego Bieleka, opiekuna Kręgu.
Następnie przeszliśmy do kościoła, aby o 16:00 uczestniczyć we Mszy św. odprawionej w intencji rodzin z naszej wspólnoty. W homilii, ks. Jan bazując na niedzielnym Słowie Bożym przybliżył uczestnikom drogę formacyjną Domowego Kościoła – gałęzi Ruchu Światło-Życie. Na koniec, każde z małżeństw uroczyście potwierdziło chęć dalszego trwania w DK, otrzymując na znak podjętej decyzji, błogosławieństwo i zapaloną świecę z rąk ks. Jana.

A potem … potem był grill, rozmowy i śpiewy z akompaniamentem gitarowym „chłopca z gitarą” czyli ks. Jana, a także mini nauka rekolekcyjna na temat dziesięciu kroków ku dojrzałości chrześcijańskiej, których treść uwieczniona jest na obeliskach znajdujących się obok kościoła.

„Szacun” dla ustępującej pary rejonowej – Madzi i Wojtka Szerszeniów, którzy chętnie nam towarzyszyli i wielkie dzięki dla ks. Jana Mikulskiego który przyjął nas z wielką gościnnością.

Cieszy fakt, że znajdują się wciąż małżonkowie pragnący kroczyć ambitną i wymagającą drogą formacyjną DK. Droga ta staje się coraz wyraźniej, trafną odpowiedzią na proroczą, w kontekście obecnych czasów, diagnozę i wskazówkę Jana Pawła II zawartą w adhortacji „ Ecclesia in Europa: " 50. «Dzisiejsza sytuacja kulturowa i religijna Europy wymaga obecności katolików dojrzałych w wierze i wspólnot chrześcijańskich misyjnych, które będą dawały świadectwo miłości Boga do wszystkich ludzi».

Głoszenie Ewangelii nadziei ma zatem pobudzać do przechodzenia od wiary podtrzymywanej społeczną tradycją, choć jest ona godna szacunku, do wiary bardziej osobistej i dojrzałej, oświeconej i płynącej z przekonania.

https://opoka.org.pl/biblioteka/W/WP/jan_pawel_ii/adhortacje/europa_28062003.html
Zdzisława i Marek Wójcikowie (para pilotująca)

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Szukaj

Podaruj nam 1%

Prawda + Krzyż + Wyzwolenie

Oazowe linki

oaza logo dk.oaza.pl kwc.oaza.pl Stowarzyszenie Diakonia inmk.org.pl ukchs.oaza.pl blachnicki.oaza.pl wruchu.oaza.pl radio.oaza.pl fundacja.oaza.pl wydawnictwo-oaza.pl odwaga.oaza.org.pl

GŁÓWNY SERWIS
RUCHU
ŚWIATŁO-ŻYCIE

GAŁĄŹ RODZINNA:

DOMOWY KOŚCIOŁ

KRUCJATA WYZWOLENIA CZŁOWIEKA
 

STOWARZYSZENIE

„DIAKONIA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE”

INSTYTUT NIEPOKALANEJ
MATKI KOŚCIOŁA
 

 UNIA KAPŁANÓW CHRYSTUSA SŁUGI

STRONA O ZAŁOŻYCIELU

 

„W RUCHU”


 

INTERNETOWE
RADIO FOS-ZOE


FUNDACJA

„ŚWIATŁO-ŻYCIE”


WYDAWNICTWO ŚWIATŁO-ŻYCIE

 

OŚRODEK

„ODWAGA”