Trzy klucze dobrej ewangelizacji

Jamna

Paschalny Dzień Wspólnoty dla Tarnowa na Jamnej zgromadził rodziny DK z rejonów tarnów-zachód oraz tarnów-wschód. Mimo nienajlepszych zapowiedzi pogodowych i deszczu w samym Tarnowie, pogoda na Jamnej mile nas zaskoczyła.

Spotkanie rozpoczęliśmy od wspólnej Godziny Miłosierdzia, którą tradycyjne poprowadził o. Andrzej Chlewicki oraz siostry ze Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego.  Podczas nabożeństwa był czas na modlitwę, namiot spotkania oraz adorację Najświętszego Sakramentu.

Najważniejszym punktem dnia wspólnoty była Eucharystia, której przewodniczył ks. Paweł Płatek, Moderator Ruchu Światło-Życie Diecezji Tarnowskiej wraz z ks. Sylwestrem Brzeżnym, moderatorem Domowego Kościoła i ks. Janem Królem, moderatorem rejonu tarnów-zachód .

W homilii ks. Jan Król mówił o trzech kluczach dobrej ewangelizacji. Pierwszy to nauka Kościoła, bo głosząc Chrystusa  musimy znać ewangelię i potrafić uzasadnić podstawy naszej wiary. Drugi najważniejszy klucz to Jezus. Nie można iść głosić Jezusa, jeśli wcześniej się Go nie poznało i nie ma się z nim relacji. I trzeci klucz to świadectwo życia. Świat bardziej potrzebuje świadków niż nauczycieli.

Po Mszy św.  Odmówiliśmy Akt Oddania Ruchu Światło-Życie Niepokalanej, Matce Kościoła.

Kolejnym punktem naszego spotkania była agapa, czas wspólnego biesiadowania przy pysznych ciastach i wyśmienitych potrawach z grilla przygotowanych przez niestrudzonych kucharzy–wujków :)

Nasz dzień wspólnoty zakończyliśmy odśpiewaniem „majówki”.

Dziękujemy za obecność przybyłym kapłanom i rodzinom, ale przede wszystkim dziękujemy Matce Niezawodnej Nadziei za wspólnie spędzony czas.

Iwona i Andrzej Bernachowie,  Aneta i Dariusz Sadlakowie

 

 

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Szukaj

Prawda + Krzyż + Wyzwolenie

Oazowe linki

oaza logo dk.oaza.pl kwc.oaza.pl Stowarzyszenie Diakonia inmk.org.pl ukchs.oaza.pl blachnicki.oaza.pl wruchu.oaza.pl radio.oaza.pl fundacja.oaza.pl wydawnictwo-oaza.pl odwaga.oaza.org.pl

GŁÓWNY SERWIS
RUCHU
ŚWIATŁO-ŻYCIE

GAŁĄŹ RODZINNA:

DOMOWY KOŚCIOŁ

KRUCJATA WYZWOLENIA CZŁOWIEKA
 

STOWARZYSZENIE

„DIAKONIA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE”

INSTYTUT NIEPOKALANEJ
MATKI KOŚCIOŁA
 

 UNIA KAPŁANÓW CHRYSTUSA SŁUGI

STRONA O ZAŁOŻYCIELU

 

„W RUCHU”


 

INTERNETOWE
RADIO FOS-ZOE


FUNDACJA

„ŚWIATŁO-ŻYCIE”


WYDAWNICTWO ŚWIATŁO-ŻYCIE

 

OŚRODEK

„ODWAGA”