VI Diecezjalna Kongregacja Diakonii

W dn. 27-28 lutego 2015 r. w Domu Rekolekcyjnym OPOKA w Starym Sączu odbyła się VI Diecezjalna Kongregacja Diakonii. Kongregacja diecezjalna to spotkanie wszystkich dorosłych członków Ruchu, którzy po ukończeniu formacji podstawowej podjęli stałą posługę w diakoniach specjalistycznych oraz zostali włączeni do stowarzyszenia „Diakonia Ruchu Światło-Życie" i stanowią jego sekcję w diecezji tarnowskiej. Kongregację zwołuje i jej przewodniczy Moderator Diecezjalny Ruchu Światło-Życie.

Czytaj więcej...

Oaza Rekolekcyjna Diakonii Jedności: "W mocy Ducha Świętego"

Jest już tradycją oazową – także i w naszej diecezji, że przedstawiciele Diecezjalnych Diakonii Jedności (DDJ) biorą każdego roku udział w rekolekcjach, które głosi Moderator Generalny Ruchu Światło-Życie. Na Oazę Rekolekcyjną Diakonii Jedności (ORDJ), która odbyła się w Porszewicach k. Łodzi w dniach: 28-30.11.2014 wybrali się: ks. Paweł Płatek - Moderator Diecezjalny Ruchu Światło-Życie, Ryszard Nejman - Odpowiedzialny za Diecezjalną Diakonię Muzyczną oraz Marta Wideł - Odpowiedzialna za Diecezjalną Diakonię Formacji Diakonii.

Czytaj więcej...

Relacja z VI Kongregacji Diakonii w Warszawie

VI Kongregacja Diakonii

W dniach od 30 kwietnia do 3 maja 2013 r. w Domu Rekolekcyjno-Formacyjnym w Warszawie trwała VI Kongregacja Stowarzyszenia „Diakonia Ruchu Światło-Życie”. Uczestniczyło w niej 132 delegatów z Polski i zagranicy: przedstawiciele diakonii centralnych, ośrodków, filii i diecezji.

Czytaj więcej...

Koinonia i radość Ewangelii – ORDJ 2013

ORDJ

W dniach 29 XI do 1 XII 2013 r. w Porszewicach odbyła się Oaza Rekolekcyjna Diakonii Jedności. W tych corocznych rekolekcjach dla członków diecezjalnych diakonii jedności tym razem uczestniczyła tylko dwuosobowa delegacja diecezji tarnowskiej: ks. Paweł Płatek i Marta Wideł.

Czytaj więcej...

V Diecezjalna Kongregacja Diakonii

Nominacja
V Diecezjalna Kongregacja Diakonii, która miała miejsce w naszym Domu Rekolekcyjnym w Szczawnicy w dn. 8-9 marca 2013 r., była czasem modlitwy i dzielenia się radościami i trudami posługi, ale także planami na przyszłość odpowiedzialnych za poszczególne diakonie Ruchu w naszej diecezji.

Czytaj więcej...

Temat pracy rocznej

Znak roku 2021 236
Słowo Zalozyciela
Slowo Moderatora Generalnego2015
Slowo Moderatora Diecezjalnego
logo synod blue 236
Logo fb Stara Plebania

Odważny wiarą

Najbliższe wydarzenia

Szukaj

NASZE AKCJE

 
Operacja ANDRZEJ - logo
Modlitwa za rekolekcje
Modlitwa za kleryka

Duchowość

Podaruj nam 1%

O dziesięcinie

Prawda + Krzyż + Wyzwolenie

Świadectwo

Oazowe linki

oaza logo dk.oaza.pl kwc.oaza.pl Stowarzyszenie Diakonia inmk.org.pl ukchs.oaza.pl blachnicki.oaza.pl wruchu.oaza.pl radio.oaza.pl fundacja.oaza.pl wydawnictwo-oaza.pl odwaga.oaza.org.pl

GŁÓWNY SERWIS
RUCHU
ŚWIATŁO-ŻYCIE

GAŁĄŹ RODZINNA:

DOMOWY KOŚCIOŁ

KRUCJATA WYZWOLENIA CZŁOWIEKA
 

STOWARZYSZENIE

„DIAKONIA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE”

INSTYTUT NIEPOKALANEJ
MATKI KOŚCIOŁA
 

 UNIA KAPŁANÓW CHRYSTUSA SŁUGI

STRONA O ZAŁOŻYCIELU

 

„W RUCHU”


 

INTERNETOWE
RADIO FOS-ZOE


FUNDACJA

„ŚWIATŁO-ŻYCIE”


WYDAWNICTWO ŚWIATŁO-ŻYCIE

 

OŚRODEK

„ODWAGA”