V Diecezjalna Kongregacja Diakonii

Nominacja
V Diecezjalna Kongregacja Diakonii, która miała miejsce w naszym Domu Rekolekcyjnym w Szczawnicy w dn. 8-9 marca 2013 r., była czasem modlitwy i dzielenia się radościami i trudami posługi, ale także planami na przyszłość odpowiedzialnych za poszczególne diakonie Ruchu w naszej diecezji.

Jej owocem był ponadto wybór kandydatów na moderatora diecezjalnego Ruchu, których następnie przedstawiliśmy Biskupowi Tarnowskiemu Andrzejowi Jeżowi. Wolą Księdza Biskupa nie było wprowadzanie zmiany w tej posłudze, czego wyrazem stała się nominacja, w której przedłużył posługę dotychczasowego moderatora diecezjalnego na kolejną kadencję. Jeśli Pan Bóg pozwoli, będziemy więc przez następne 4 lata wspólnie służyć poprzez Ruch Światło-Życie Kościołowi w naszej diecezji i poza nią.

Dziękuję za zaufanie tym, którzy wskazali mnie jako kandydata na moderatora i Księdzu Biskupowi, który tę decyzję pobłogosławił. Wszystkich odpowiedzialnych za Ruch oraz jego uczestników proszę, abyśmy teraz wspólnie całym sercem podjęli swoją diakonię tak, abyśmy nie wstydzili się kiedyś przed Panem tego czasu, który przed nami.

Wyzwania i zadania są raczej znane. Dziesięć Wielkich Charyzmatów Ruchu, które sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki wskazał w "Liście z Boliwii" to wciąż żywy skarb, którym możemy owocnie służyć zwłaszcza Kościołowi tarnowskiemu, realizując Plan Ad Christum Redemptorem 2 i podejmując z radością zadania, do których wezwie nas Pan.

Z Nim spokojnie patrzymy w przyszłość, której początek zanurzony jest w Roku Wiary - w czasie szczególnie obfitym w łaskę Bożą. Dla Ruchu w Polsce i na świecie to również chwila wyjątkowa. 40. rocznica Aktu Konstytutywnego to wezwanie do odnowienia w sobie zawierzenia Niepokalanej, Matce Kościoła, z którą doświadczymy jeszcze nieraz "wielkich rzeczy", a 40. rocznica pierwszych Oaz Nowego Życia dla rodzin to przypomnienie, skąd wyrasta gałąź rodzinna Ruchu i skąd czerpie swą siłę. Jako współnota diecezjalna jesteśmy także świadomi 10. lat upływających od Zawierzenia Ruchu Światło-Życie Diecezji Tarnowskiej Bożemu miłosierdziu.

W kontekście tych wydarzeń - które nie są tylko historycznym wspomnieniem, ale rzeczywistością trwającą i owocującą w zależności od naszego otwarcia - czas wielkanocny niesie także nam wszystkim i całemu Ruchowi wezwanie: "Pamiętaj więc, skąd spadłeś, i nawróć się, i pierwsze czyny podejmij!" (Ap 2,5).

Pan Bóg udziela nam swej pomocy i błogosławi naszą służbę w miłości. Niech będzie uwielbiony w jej owocach w nas!

Proszę Was o modlitwę i także obiecuję dalszą modlitwę za wszystkich oddanych budowaniu żywych wspólnot Kościoła naszej diecezji, aby jeszcze bardziej dało się odczuć, że jest naszym domem, gdzie narodziliśmy się na nowo i gdzie chcemy zachować w sobie to nowe życie.

Szczęść Boże!
ks. Paweł Płatek
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Temat pracy rocznej

Znak roku 2020 236
Słowo Zalozyciela
Slowo Moderatora Generalnego2015
Slowo Moderatora Diecezjalnego
logo synod blue 236
Logo fb EFEZ
Logo fb Stara Plebania

Odważny wiarą

Najbliższe wydarzenia

Szukaj

NASZE AKCJE

 
Operacja ANDRZEJ - logo
Modlitwa za rekolekcje
Modlitwa za kleryka

Duchowość

Podaruj nam 1%

O dziesięcinie

Prawda + Krzyż + Wyzwolenie

Świadectwo

Oazowe linki

oaza logo dk.oaza.pl kwc.oaza.pl Stowarzyszenie Diakonia inmk.org.pl ukchs.oaza.pl blachnicki.oaza.pl wruchu.oaza.pl radio.oaza.pl fundacja.oaza.pl wydawnictwo-oaza.pl odwaga.oaza.org.pl

GŁÓWNY SERWIS
RUCHU
ŚWIATŁO-ŻYCIE

GAŁĄŹ RODZINNA:

DOMOWY KOŚCIOŁ

KRUCJATA WYZWOLENIA CZŁOWIEKA
 

STOWARZYSZENIE

„DIAKONIA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE”

INSTYTUT NIEPOKALANEJ
MATKI KOŚCIOŁA
 

 UNIA KAPŁANÓW CHRYSTUSA SŁUGI

STRONA O ZAŁOŻYCIELU

 

„W RUCHU”


 

INTERNETOWE
RADIO FOS-ZOE


FUNDACJA

„ŚWIATŁO-ŻYCIE”


WYDAWNICTWO ŚWIATŁO-ŻYCIE

 

OŚRODEK

„ODWAGA”